CHP Beykoz'un İlk Adayı Mahir Taştan Oldu

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nda 29 Aralık'ta gerçekleştirilecek Kongre öncesi ilk aday Mahir Taştan oldu

CHP Beykoz'un İlk Adayı Mahir Taştan Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevini 2015-2017 yılları arasında yürüten Mahir TaştanCHP Beykoz'un 29 Aralık'ta yapılması planlanan Olağan Kongre'sinde ilçe başkan adayı olacağını açıkladı.

Kavacık'ta bulunan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda partili katıldı. Özellikle gençlerin desteklediği Mahir Taştan, CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Salonda açılış konuşmasını ise CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yaparak, rakibi olan Mahir Taştan'a başarılar diledi.

500'e yakın partilinin katıldığı adaylık açıklamasında konuşan Taştan'ın konuşması, Beykoz'a Başkan, Mahir Taştan sloganları ile kesildi. İlçe Başkan Adayı Taştan konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

"Ayrıştıran değil, birleştiren olacağız"

Cumhuriyet Halk Partisi çok büyük bir ailedir ve her ailenin Cumhuriyet Halk Partisi’nde eşit şekilde hakkı vardır. Dolayısıyla biz Cumhuriyet Halk Partisi'ni oluşturan partililer olarak Kongre öncesi herkese örnek olacak, herkesin gıpta ederek bakacağı, herkesin saygı duyacağı bir kongre süreç yaşayacağız. Ayrıştıran değil, birleştiren olacağız.

Partimiz Beykoz’da giderek yıpratılıyor. Bu da Cumhuriyet Halk Partisinin Beykoz’da başarısız olmasına sebebiyet veriyor. Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz ortamda, partimiz umuda çıkış yolunda kitlelerin umudu haline gelmişken, yerel yönetimlerde önemli bir başarı yakalanmışken, bizler de burada partimizi dinamik ve kendisiyle barışık bir hale getirmek zorundayız. Bizim yönetimimizde, ayrışmaları ve kırgınlıkları önleyeceğiz. Ötekileştiren değil birleştiren olacağız. 

Yaşanan bu sıkıntılara baktığımızda bölünmelerin giderek arttığını, yeni küskünler yaratıldığını gördük. Tabi ki bu kötü gidişi benimle birlikte birçok partililerimiz de gördü. Bu kötü gidişin sebebinin mevcut ilçe başkanının tutumundan, yönetim anlayışından kaynaklandığı görüşünde mutabık kalınarak, yeni bir değişime  ihtiyaç olduğunu düşündük. Küstüren değil barıştıran olacağız. 

"İlçe Başkanı Düzgün örgütümüzü dağıttı"

Partimiz kişisel hırslar nedeni ile  yıpratıldı. “Bilindiği gibi Mart ayında belediye başkanlığı seçimi" yapıldı. Seçim dönemi yaşananların bir kısmını partililerimiz yakinen biliyor. Ancak bazı partililerimizin yaşananlardan bilgi sahibi olmadığını görüyorum. Neydi bu gerçekler; Biz geçen kongrede Beykoz’u kazanan ilçe başkanı ve yönetimi olacağız dedik. Mevcut ilçe başkanı kendisini Belediye Başkan adayı olarak, yönetimini ise meclis üyesi olarak göstermek için uğraştı. Bu süreç partimize zarar verdi. Örgütümüzü dağıttı. Biz dağıtan değil, toparlayan olacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz ilçesi kişilerin; kendi ikbal ve istikbali için basamak yapılacak bir kurum olmadığını bilmelerini istiyorum. Bu düşünce doğrultusunda olanların partimize bir katkısının olmayacağı,  hiçbir soruna çözüm üretemeyeceğini düşünmekteyiz. 

Ben değil biz olacağız. Biz küstüren değil barıştıran olacağız. 

"Neden adayız?" 

Örgütümüzle planlı ve projeli bir şekilde kol kola çalışmak için adayız. İlçemizde yok olan liyakatı tekrar getirmek için adayız. Tarafsızlık ilkesini yerine getirmek için adayız. Parti içi düşmanlığı yok etmek için adayız. Kişisel çıkarları bitirmek için adayız. Ötekileştirmelere son vermek için adayız. Birlik ve beraberlik ile partimizi Beykoz’da şahlandırmak için adayız. Projeler üreterek Beykoz’da büyükşehir belediyemizin yatırımlar yapmasını ve bu doğrultuda belediye seçimlerine örgütümüzü ve Beykoz halkımızı örgütleyerek güçlü bir şekilde seçimlere girmek için adayız. Geliyoruz güzel günleri el ele kol kola birlikte örerek geliyoruz. 

Akp’nin hukuksuzluğuna karşı dim dik duran İl başkanımız Sayın Canan kaftancıoğlunun yanında olduğumu ve bütün haksızlıklara, hukuksuzluklara karşıda birlikte omuz omuza mücadele edeceğimi ifade etmek istiyorum. 

"Beykoz'u almak, Beykoz'a umut olmak için yola çıkıyoruz"

Çok mutluyuz, huzurluyuz, duyguluyuz. Seçim sürecinde emek veren herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir başarı elde ettik. Beykoz için, çocuklarımız için, demokrasimiz için, hep birlikte huzur içinde yaşamak için. Bu başarı, birlikte yaşamak isteyen  insanlarımızın başarısıdır. Bundan sonra herkes konuşacak kimse susmayacak diyen Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun başarısıdır. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısıdır. Herkes gecesini gündüzüne katarak çalıştı, emek harcadı ve güzel bir sonuç elde ettik. Şimdi bu güzel sonuçları Beykoz’da almak ve Beykoz’a umut olmak için yola çıkıyoruz. 

Cumhuriyet Halk Partisi, sol ve sosyal demokrat bir partidir. 

"Sol demek;"

- her yaptığın işin neye yarayacağını bilmektir. 

- Okuduğun her kitabı, denizlerin tuzunu, göklerin mavisini iyi bilmek demek, 

- Bir ormanda pusula olmadan kuzey yıldızına bakıp yolunu bulmak demek 

- Herkes birinin karşısında mum gibi dururken kendin gibi durmak demek. 

- Geceden ölesiye korkmak ama geceyi sevmek demek 

- Her yenilgiden sonra şöyle bir silkinip kendi küllerinden yeniden doğmak demektir...

Örgütsel dayanışmamızla, sol ve sosyal demokrat kültürümüz ve Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimciliğiyle; 

demokratik haklarımıza sahip çıkmak, en başta parti içi demokrasiyi yaşama geçirmek, parti içi anlamsız muhalefete son vermek, birlik- beraberlik içerisinde cumhuriyet halk partili olmanın gururunu hep beraber yaşamak hepimizin en büyük arzusudur. 

Sözlerimi Baş komutanımız olan Mustafa Kemal Atatürkümüzün Cumhuriyet Halk partimizin 4. Olağan kongresinde Genel Başkanımız sıfatıyla yapmış olduğu konuşmayla tamamlamak istiyorum; 

Son saylav seçiminde partimizin ulusun güvenini kazanması bize, çalışmamızda yeniden büyük şevk ve kuvvet vermiştir.

Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır.

Bizim dilimiz sevgi dili 

Bizim dilimiz hoşgörü dili 

İşte bu duygu ve düşüncelerimle; Beykoz İlçe Başkan adayı olduğumu belirtiyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. "dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 16:46

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER