CHP Beykoz'da Kongre Takvimi Netleşti

CHP Beykoz'da Kongre Takvimi Netleşti

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kongre takvimi açıklandı. Belirlenen takvime göre ilçe kongreleri Aralık ayı ile Ocak ayında yapılacak.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun zamandır beklenen olağan kongre takvimi açıklandı. Açıklanan takvime göre, 8 Kasım mahalle delege seçim başlangıcı olarak belirlendi.İlçe kongreleri ise 14 Aralık 2019- 27 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Hangi ilçede, ne zaman sandık kurulacağı henüz belirlenmezken, 2020 yılının 2 Ocak- 3 Mart tarihleri arasında ise il kongreleri süreci işleyecek.CHP’de kongre sürecinin tamamlanmasının ardından ise büyük kurultay 2020 yılının Nisan ayının ikinci haftasında gerçekleşecek.

CHP'de 8 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri14 Aralık 2020 - 27 Şubat 2020 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri yapılacak.

Aydın Düzgün'ün karşısına 4 aday çıkacak

CHP’de kongre takviminin belirlenmesinin ardından gözler CHP Beykoz'a çevrildi. 2017 yılınsa mevcut ilçe başkanı Mahir Taştan'ın karşısına aday olarak çıkan Aydın Düzgün, Taştan'a 70 oy fark atarak ilçe başkanı seçilmişti. 

Bir kaç ay önce ilçe örgüt toplantısında Dr. Devrim Altıntaş ve Taylan Kınalı gibi isimler ilçe başkan adayı olduğunu açıklamıştı. 

CHP Genel Merkezi'nin belirlemiş olduğu kongre takvimi sonrası CHP Beykoz delegasyonu ile yakın temas kuran gruplar oluştuğu bilgisine erişildi. Düzgün'ün karşısına 2 ismin daha aday olarak çıkacağı konuşuluyor. Aydın Düzgün'ün yeniden aday olup, olmayacağını yakın zamanda basına vereceği kahvaltı ile açıklayacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 11:32

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER