Cemal Sataloğlu: "Belediye Çalışanları Tehdit Ediliyor"

Beykoz Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısında gerçekleştirdi.

Cemal Sataloğlu: "Belediye Çalışanları Tehdit Ediliyor"

Beykoz Belediye Meclisi 2020 Yılında ilk kez toplandı. Toplantının gündem dışı konuşmalarında söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, belediye çalışanlarının üye olduğu sendikadan başka bir sendikaya geçmemeleri konusunda tehdit edildiklerini dile getirdi.

Sataloğlu konuşmasına şu şekilde devam etti. "Beykoz Belediyesinin 2020 yılı bütçesi hatırladığınız üzere 696 milyon 825 bin lira. Beykoz’da birikmiş sorunlar var. Bu sorunların çözümü için adımlar atılmalı acilen.

Seçimden önce sorunlar çözüldü hazır Beykoz’u aldım noktasından “Beykoz doğal sit alanı çivi çakamazsınız “noktasına daha yeni geldi bu yönetim. Beykozluların geleceği için acilen soruların çözümü için merkezi iktidar ile çalışmalar yapmalısınız. Fakat bu yönetim ne yapıyor.?

Emekçi kardeşlerimize baskı uyguluyor. 

Ne yapıyor?

Sendikanızı  değiştirin veya sendikadan  istifa edin başka bir sendikaya geçin diyor. Ekmeğinizden olursunuz diyor. Ne diyor hatta tarih ve saat veriyor.. şu tarihte şu saate kadar yapın diyor.. tehdit ve şantaj yapıyor. Bunu kim yapıyor..Yönetimden onay aldığını söyleyen bir bürokrat yapıyor. Bunu niçin yapıyor. Sarı sendika için yapıyor. Bildiğiniz üzere  sarı sendika ,işçiden çok işverenin menfaatlerini kollayan,işçi haklarının alınmasına yönelik hareketleri engelleyen ve kısıtlayan işveren ile kol kola olan sendikadır.

Yılı 2020 21.yüzyıldayız

Beykoz Belediye yönetiminin başka bir işi kalmadı mı?

Beykoz’un sorunlarını çözdünüzde. Bu mu eksik kaldı sizin açınızdan. Görev alanınızda olmayan işlerle uğraşmayınız işnize bakın projeler üretiniz. Suç işliyorsunuz. Sendikal hakların kullanılmasını engelleyemezsiniz. Sizlere hukuku bir kez daha hatırlatıyorum. Çalışanın hangi sendikayı seçeceği işverenin haddi değildir. Bu anayasa ihlalidir.Dahasını söyleyeyim TCK 118.maddesine  göre hapis cezası gerektiren bir suçtur. Bir kimseye, karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya,sendikanın faaliyetlerine katılmaya ve katılmamaya sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla  cebir veya tehdit kullanan kişi altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.TCK 118.maddesinin 1.fıkrası.

Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi halinde bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.TCK 118.maddesinin 2. Fıkrası.

Sendikal haklarının kullanılmasının engellenmesi suçunun  birden fazla kişi tarafından birlikte yani örneğin sendika temsilcisi aracılığıyla yaptırılması TCK 119.maddesinin 1.maddesi c fıkrasınca ve ayrıca kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanılmak suretiyle işlenmesi TCK 119.maddesinin 1.maddesinin e fıkrası uyarınca verilecek ceza bir kat artırılır. Beykoz’un sorunlarını çözmek için uğraşınız..

Beykoz’un sorunu belediyemizde çalışan emekçi kardeşlerimizin hangi sendiya kayıtlı olması gerektiği değil. Beykoz’un sorunu prestij caddeleride değil Beykoz’un sorunu imar. Prestij caddeleri için filmler yapıyorsunuz.. Önceki AK parti yönetimi maketler gösterirdi siz bunu biraz geliştirdiniz film gösteriyorsunuz. Beykoz’un sorunlarını öyle kısa filmler ile çözemezsiniz. Beykoz sorunu SİT, Beykoz’un sorunu Boğaziçi ön görünüm. Bu sorunlar için neler  yaptınız...Çıkın anlatın şunları şunları  yaptık-yapıyoruz deyin.

Biz de öğrenelim Beykozlu da öğrensin.

Bu mecliste bunları tartışalım, konuşalım. Halkın menfaati için ortak bir yol bulalım. Meclis açıldığında yani seçimden sonraki ilk meclis toplantısında sorunları beraber çözelim dedik. Beykoz’da yeni bir sayfa açalım dedik. Artık ben yaptım oldu olacak devri bitti Beykoz’da. Beykoz’un sorunlarını beraber çözelim, çalışmanızı yapın, halkın menfaatine gelebilecek her sorunun çözümü için destek olalım...

Gerekirse bunun kavgasını birlikte yapalım.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 23:03

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir ileri
Kadir ileri - 1 yıl Önce

Aynı dava adamı degilim ama beykozda beykoz için bişeyler yapan bi adam var tebrik ediyorum sayın sataloglunu birilerine yapacaklarını anlattı seçimde konuştuklarını yapsalar bizde insanlara helal olsun diyelim ama ne gerek var sorunları çözelim arazileri ucuza alalım veya bi yasa çıkartalım toki el koysun ben nasılsa beş sene burdayım dogası güzel yeşillik deniz temiz hava ben en iyisi bisiklete biniyim bir iki festival işlem tamam

Omer
Omer - 1 yıl Önce

Kimin ile konuşsam bu belediye başkanından şikayetçi adam tatile gelmiş diyorlar galiba haklilarda

SIRADAKİ HABER