Beykoz Kent Konseyi Yeni Başkanını Seçti

Beykoz Kent Konseyi Yeni Başkanını Seçti

Beykoz’da katılımcı yönetim anlayışıyla çalışmalar yapan Beykoz Kent Konseyi, 4. Dönem 1. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı için bir araya geldi. Toplantıda Sadullah Kabahasanoğlu konseyin yeni başkanı olurken yürütme kurulu üyeleri de belirlendi. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kent Konseyi 3. Dönem Başkanı Emin Yavuz, ilçedeki sivil toplum kuruluşları, üniversite ve kamu kurumlarından temsilciler ve gönüllüler katıldı. 

Toplantıda açılışın ardından ilk olarak divan üyeleri seçildi ve Beykoz Kent Konseyi’nin sosyal projeleri ve çalışmalarını anlatan faaliyet sunumu yapıldı. 

Beykoz Kent Konseyi Başkan Adaylığına Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu ve İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç'in aday olması beklenen kongrede, Miniç kongre öncesi katılımcılara kendisini tanıtmak için konuşma yapmak istedi. Divan Başkanlığı görevini yürüten Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ise konuşma hakkı veremeyeceğini söyledi. Konuşma hakkı verilmeyeceğini duyunca Miniç ile Sağlam arasında sözlü tartışma yaşandı.

Miniç, Böyle bir durumda aday olmayacağını söyledi ve adaylıktan geri çekildi. Adaylıktan geri çekilen Miniç, salonu da terk etti. 

Tüzük kurallarına uyduğunu beyan eden Sağlam, tüzüğün dışına çıkmadığını ve kongrenin açık oylama yoluyla yapılacağını beyan etti. Bunun üzerine bazı delegeler; "bunun kararını tek başınıza değil, delegere sorup oylama sonucu karar vermeniz gerekiyor" demesiyle delegeler ile Divan Başkanı Sağlam arasında sözlü tartışma çıktı. Tartışmaların devam etmesi üzerine bazı delegeler salonu terk etti.

Kent Konseyi Seçimlerinde tek aday olarak kalan Sadullah Kabahasanoğlu, 130 oy alarak kent konseyi başkanı seçildi. 

Sadullah Kabahasanoğlu'nun yönetimi şu isimlerden oluştu.

Sedat Altun

Büşra Musaak

Süleyman Çalık

Prof. Dr. Baki Aksu

Eda Seskır

Ekrem Tuncer

Prof. Dr. Salih Pınar

Başkan Murat Aydın: “Kent Konseyi Beykoz’a Ufuk Açacak”  

Konuşmasında kent konseylerinin halkın sesinin duyulması için son derece önemli olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, konseyin ilçede yaşam kalitesini artırmaya yönelik fikirler üreteceğini ve ufuk açacağını belediye olarak da halkın sesi olan Kent Konseyi’ne sahip çıkacaklarını söyledi. 

Konseye yeni dönem için başarılar dileyen Başkan Murat Aydın katkıları dolayısıyla Beykoz Kent Konseyi 3. Dönem Başkanı Emin Yavuz’a plaket takdim etti. 

Ardından genel kurulda yapılan açık oylamayla Sadullah Kabahasanoğlu başkan seçildi ve yönetim kurulu üyeleri belirlendi. 

Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla Beykoz’da hep birlikte güzel çalışmalara imza atacaklarını söyleyerek kendisini başkanlığa seçen üyelere teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 11:33

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Özdemir
Salih Özdemir - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun yanintayiz başarılar

SIRADAKİ HABER