AK Parti Beykoz'da O 3 İsimi Arıyor

Başkan Erdoğan, belde, ilçe ve il teşkilatlarının kırkıncı Müslüman Ömerleri, Haticeleri, Mus’ab bin Umeyrleri bulunacağına, ana kademe, kadın ve gençlik teşkilatlarının bu şekilde oluşturulacağına olan inancını dile getirerek, geleceğe çok daha farklı bir şekilde yürüyeceklerinin altını çizdi.

AK Parti Beykoz'da O 3 İsimi Arıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAK Parti İl Başkanları Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanlarına seslenen Erdoğan, "Gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim, gelin AK Parti'yi yüceltelim. Buraların Ömerlerini hep birlikte bulacağız. Sizler Haticeleri de bulacaksınız. Sağda solda, dedikodulara kulak asmayın, biz işimize bakalım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanlarına verdiği talimatta ilçe teşikatlarını oluştururken; "İlçe başkanlarında Ömer'i, kadın kollarında Hatice'yi, gençlik kollarında ise Mus'ab bin Umeyrleri" bulmaları talimatını verdi.

Erdoğan, "Zaferin Allah'ta olduğunu dile getiren Erdoğan, salondakilere "Gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim, gelin dava sancağını hep birlikte yüceltelim. Bu öyle büyük bir dava öyle büyük bir mücadele ki içinde 82 milyonun her birine yer vardır, her birine görev vardır. Sizler tecrübeniz, sağduyunuz ve ferasetinizle işte bu yeniden yükselişin lokomotifleri olacaksınız." diye seslendi.

Erdoğan, belde, ilçe ve il teşkilatlarının kırkıncı Müslüman Ömerleri, Haticeleri, Mus'ab bin Umeyrleri bulunacağına, ana kademe, kadın ve gençlik teşkilatlarının bu şekilde oluşturulacağına olan inancını dile getirerek, geleceğe çok daha farklı bir şekilde yürüyeceklerinin altını çizdi.

Dedikodulara, fitneye fesata kulak asılmamasını isteyen Erdoğan, "Biz işimize bakalım, yolumuza revan olalım. Yolumuza devam edelim. Ben herbirinize güveniyorum ve inanıyorum." şeklinde konuştu.

Peki Başkan Erdoğan'ın bahsettiği isimler kimler? Kısa bilgiler yazalım.

Hz. Ömer Kimdir ?

Hz. Ömer (ra), 581 yılında Mekke'de dünyaya geldi. Babası Hattab bin Hufeyl, annesi Ebu Cehil'in kardeşi veya amcasının kızı olan Fatıma bin Haşam'dır. Hicretten kırk sene evvel kadar doğmuştur. Buna göre, Peygamber Efendimiz'den (Sav) 12 veya 13 yaş küçük olduğu anlaşılmaktadır. Hz. Ömer (ra) yani Ömer bin Hattab Hz. Ebubekir'den sonraki ikinci halifedir.

Ömer adaletli bir hükümdardı, devlet memurları ve valileri her zaman kontröl ederdi. Beytülmal'ı müslümanlar arasında en iyi şekilde bölüştürmüştür. Kendisi çok fakirdi, aylık geliri sadece 16–20 dirhemdi.

Hz. Hatice Kimdir ?

Hz. Hatice, Peygamber Efendimiz’e ilk inanan ve ona ilk zevce olma şerefine eren bahtiyar annelerimizden... Kibar, nâzik, afif ve edeb timsali bir hanımefendi... Mü'minlerin annesi..

Misafirperverdi. Cömertti. Şefkat ve merhametliydi. Yetimlere, kimsesizlere sığınakdı. Güleryüzlüydü. Firaset sahibi idi.

Mus'ab bin Umeyr Kimdir ?

Mus'ab bin Umeyr, hem annesi hem de babası tarafından Kureyş'in asîl ve zengin bir âilesine mensub idi. Zengin oldukları için gâyet râhat bir hayat sürüyordu. Orta boylu, güzel yüzlü, nâzik ve yumuşak huylu, son derece zekî idi. Güzel konuşurdu.

Güzel yüzlü ve zengin olduğundan Mekke halkı ona gıpta ile bakardı. Peygamber efendimiz bunun için "Mekke'de Mus'ab'dan daha zarîf, daha nârin, daha güzel kimse yok idi. Saçları kıvrım kıvrım idi." buyurmuşlardı.

İslâmiyeti kabûl ettiği an hayatı da birdenbire değişti. Eski servet ve zenginliğin yerini fakirlik aldı. Âilesinin sevgili oğullarına yapmadığı eziyet kalmadı. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın aradığı özellikler ile mevcut olan isimleri de kısaca yazalım. Yorumu Beykozlulara bırakalım.

Muhammed Hanefi Dilmaç Kimdir?

Dilmaç, 1967 yılında Beykoz Çavuşbaşı'nda doğdu.  Aslen Trabzon Çaykaralı'dır. 1991 yılında Türkiye Diyanet Vakfı'na bağlı Djyantaş A.Ş. de Kalite Kontrol Sorumlusu olarak görev yaptı. 1992­ılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı Islam Araştırmaları Merkezi'nin çeşitli bölümıerinde yöneticilik evınde bulundu. Dilmaç, Çavuşbaşı Spor Kulübü ile çeşitli demeklerde kuruculuk ve yöneticilik yaptığı gibi, sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldı

2004-2009 döneminde Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı, 2009- 2017 yılına kadar Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Dİlmaç, Hz. Ömer gibi adaletli midir bilinmez ama yakın çevresi daha iyi bilir diye düşünüyorum. Şunu kesin diyebilirim; Hz.Ömer gibi fakir olmadığıdır.

Gaye Zayıf Kimdir ?

Zayıf, 1977 İstanbul Doğumlu olan Zayıf Evli ve 2 Çocuk Annesidir. Ticaret Meslek Lisesi Mezunudur. 12 Yıl Özel Bir Kumaş Firmasında Finans Müdürü Olarak Çalıştı. Daha Sonra Kendi İşini Kurarak Beykoz’da İç Giyim Sektöründe Kendi Mağazasını Kurdu. 2002 Yılında Üye Olarak Destek Verdiği AK Partide 2009 yılından beri Aktif Olarak Görev Yapıyor. Yetkim Derneği Yönetim kurulu üyesi, Beykoz Vakfında da Sosyal İşler Başkanı görevlerini yürütüyor.

Hz. Hatice'nin özelliklerinden olan "kibar, naif, yardımsever, misafirperver, anne olması sebebiyle şefkat ve merhametli" birisi olarak tanıtabiliriz.

Furkan Çeliker Kimdir ?

1991 yılında Tokatköy’de doğdu. İlkokulu Hacı Numan’da okudum. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’nü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.

Çeliker'in babası Tokatköy'ün zengin ailelerinden biridir. Orta boylu, güzel yüzlü, nâzik ve yumuşak huylu biri olan Umeyr, müslümanlığı seçtiği için ailesi tarafından red edilmişti. Çeliker için böyle bir risk bulunmamaktadır.

AK Parti Beykoz İlçesinin bu 3 isimle devam edip, etmeyeceği yapılacak kongrelerde belli olacak. 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 23:21

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Name müftüoğlu
Name müftüoğlu - 2 yıl Önce

Bunca kul hakkına girip hz Ömeri aramak nasıl bir zihniyettir merak ettim. Babaannemin sık kullandığı bir deyiş var içi seni yakar dışı beni...

Kadir ileri
Kadir ileri - 2 yıl Önce

Herkesin bi hikayesi vardır kimi iyi kimi kötü ayırt etmek zaman alıcak beykoz için herşeyin hayırlısı bizim sözümüz söz konuştugumuz senet

Kader Üçüncü
Kader Üçüncü - 2 yıl Önce

eğer erdoğanın aradığı 3 lü bu isimlerse vay halimize :))) geçmişlerine bir bakmak lazım maddiler ne duruma gelmiş icralıklar nasıl 1 sene olmadan her şeyin 3 katına sahip olmuş bunlar ak partiden kovulsun hemen davutoğlunun yanına giderler emin olun

Adalet
Adalet - 2 yıl Önce

Halkina bu kadar vergi yükleyen neredeyse aldığımız nefesten bile vergi alacak insanlar zaten kıt kanat geçiniyor birde hz omerden bahsediyor dalga geçiyor bizle

Enis yildizz
Enis yildizz - 2 yıl Önce

Abi şaka gibi adamlar yemin ederim bunu kim yazdi

Ramazan sökmez
Ramazan sökmez - 2 yıl Önce

Böyle hadisiz ve sapkın bir haber olamaz.tam bir akepe kafasi haberi

Selim Dündar
Selim Dündar - 2 yıl Önce

Tam sayın cumhurbaşkanının bahsettiği isimler arasında bulunan adaletli ve gerçekten bu işi ALLAH rızası için yapan bir isim soğuksu mahallesinde ikamet ediyor. Evet bahsettiğim şahıs Beykoz’un tanınmış simalarından Ahmet AVŞAR abimiz gerçekten çok mütevazi saygın bir kişiliğe ve çevresi tarafından parmakla gösterilen sevilen bir abimizdir. Ahmet abimize yazık ettiler Yücel başkanın kapı komşusu olmasına rağmen yönetimde olmayı hak eden insan olmasına rağmen neden bu abimize bir el uzatılmadı Beykoz için yararlı çok işler başaracağına ben şahitlik ederim . ALLAH ondan razı olsun belediyede hiç bir hükmü olmadan kendi saygınlığı sayesinde aile destek çıktı kötü zamanda hep yanımızda durdu . Şimdi neden bu kadar uzun bir açıklama gereği duydum Beykoz’a böyle insanların ihtiyacı vardır bence Ak parti teşkilatının bu isme kucak açıp Gönül vermesi ve teşkilata katkı için yanlarına almasını yeni ikametim Üsküdar’dan dile getirmek istedim ....

Mustafa Bulut
Mustafa Bulut - 2 yıl Önce

Hadi bakalim bu kadar karanin arasindan akı kim olacak. Tencere dibin kara seninki benden kara. O kadar şeytan varki Ömer i Hatice i bulmak topyekun temizlik demektir.


SIRADAKİ HABER