Beykoz’da Sivrisineklere Yaşam Hakkı Yok

Beykoz’da Sivrisineklere Yaşam Hakkı Yok

Beykoz’da sivrisinek ilaçlama çalışmaları 45 mahallede, 4 ayrı ekiple gece ve gündüz kesintisiz sürüyor. Sivrisinek ve uçan kanatlılarla etkili mücadele için muhtarlar da ekiplerle mesai yapıyor. 
Beykoz Belediyesi ekipleri, yeşil alanların, mesire, park ve bahçelerin yoğun olduğu ilçede sivrisinekle mücadele çalışmalarına aylar öncesinden başlamıştı. 

İlkbahar aylarında üreme noktalarına yönelik önlemler alınırken yaz aylarında görülen sivrisinek ve uçan kanatlılarla mücadele gece ve gündüz hız kesmeden sürüyor. 

45 Mahallede Her Hafta İlaçlama  

45 Mahalleyi kapsayan yaz ilaçlama programında, ekipler her akşam 4 farklı mahallede olacak şekilde düzenli ilaçlama yapılıyor.  

Gündüz ekipleri ise çağrı merkezine gelen talepleri karşılarken, dere kenarları, sulak alanlar, metruk binalar, kanallar, gübrelikler, havuzlar, parklar ve çalılıkları ilaçlıyor. 

Muhtarların eşlik ettiği ekipler mahallelerde kendilerine gösterilen üreme alanlarını ilaçlayarak sivrisineklerin üremesini engelliyor. Ayrıca ilaçlama yapılan noktalar GPRS cihazlarıyla takip ediliyor ve kayıt altına alınıyor. 

Vatandaşlar Da Önlem Alabilir 

Sivrisinekle mücadele için vatandaşların sinek üreme alanlarına yönelik alabileceği basit önlemleri içeren bilgilendirici broşür ve video-animasyonlar da hazırlandı. 
Broşürlerde vatandaşlardan özellikle saksı, oluk, eski lastikler, kedi-köpek mama kapları, süs ve plastik havuzları, bidonlar, bahçe çizmeleri ile ev içi bitkilerini temiz tutmaları isteniyor. 

Zira küçük bir su birikintisi yüzlerce sivrisinek için üreme ve yetişme alanı olabiliyor. 

444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’nden ilaçlama istek ve şikâyetleri bildirilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 22:29

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berrin Bayraktar
Berrin Bayraktar - 4 ay Önce

Der eski mahallesinde mahvolduk sivrisinekten herhangi bir çalışmada yok dereler ilaclanirdi eskiden şimdi hiç yok

Rifki varlioglu
Rifki varlioglu - 4 ay Önce

Gumussuyu ayazma tarafı gezgin sokak boyunca bazı zamanlarda ilaçlama olursa memnun oluruz.

Ömer Dalka sivrisinek
Ömer Dalka sivrisinek - 4 ay Önce

Sivrisinek ilaçlama hizmeti günlük olmalı şişli de günde 2 defa yapılıyor bizdede olmalı arkadaşlar kolaylıklar diliyorum.

Melisa nur kasap
Melisa nur kasap - 4 ay Önce

Biz karlıtepe mesire alanının sokağında oturuyoruz. Her gün sürekli olarak ısıran sinekler var ve bu sinekler yüzünden sürekli hastanelerdeyiz. Dışarı çıkamıyoruz bu hayvanlar yüzünden. Ilaclamalar yeterli değil. Bu yüzden maduruz. Daha fazla ilaçlama istiyoruz. Saygılar.

Sevtap kocaturk
Sevtap kocaturk - 2 ay Önce

Beykoz anadolu feneri sivri sinek kayniyor kimse ilgilenmiyor dışarı cokamiyoruz ben 60 yaşındayım böyle bir sinek sürüsü görmedim ne olur acil acil ilgilenir het tarafımız yara oldu kasimaktan

SIRADAKİ HABER