Beykoz’da Koronavirüs Mesaisi Aralıksız Sürüyor!

Beykoz’da Koronavirüs Mesaisi Aralıksız Sürüyor!

Beykoz Belediyesi’nin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yürüttüğü ilaçlama çalışmaları tüm kamu binaları ve ortak yaşam alanlarında haftanın 7 günü kapsamlı bir programla sürüyor.

Çin’den tüm dünyaya yayılan koronavirüs tehdidinin ülkemizde salgın hale gelmemesi için hijyen, denetim ve bilinçlendirme çalışmaları artırılırken Beykoz’da hafta için ve hafta sonu olmak üzere halkın ortak kullandığı alanlarda kapsamlı bir ilaçlama programı yürütülüyor.

Koronavirüs henüz ülkemizde görülmeden, afiş ve broşürlerle kamuoyunu bilgilendiren, belediye hizmet binalarına el dezenfektanları yerleştiren Beykoz Belediyesi, kamu binaları ve halka açık alanları kapsayan genişletilmiş ilaçlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Koronavirüs İlaçlama Çalışması 18.03.2020 (13)

Özel kıyafetli personeller tarafından yapılan çalışmalarda ilçedeki tüm okul ve camiler, kamu binaları, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, muhtarlıklar, park ve bahçeler, meydanlar, taksiler, taksi durakları, minibüsler, minibüs durakları, otobüs durakları, yolcu motorları, iskeleler, kahvehaneler, spor kulüpleri, karakollar, dernekler ve kuaförler detaylı şekilde ilaçlanıyor.

Vatandaşların hizmet için geldiği kamu binaları, taksi, taksi durakları, otobüs durakları ile ortak yaşam alanları her gün ilaçlanırken diğer alanlar haftada 2 günlük periyotla dezenfekte ediliyor.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER