Beykoz Aşuresi Basına Tanıtıldı

Beykoz Belediyesi mutfağında ilçeye özgü tarif ve malzemelerle pişen ‘Beykoz Aşuresi’ yerel basın mensuplarına tanıtıldı. Beykoz Beled

Beykoz Aşuresi Basına Tanıtıldı

Beykoz Belediyesi mutfağında ilçeye özgü tarif ve malzemelerle pişen ‘Beykoz Aşuresi’ yerel basın mensuplarına tanıtıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Yakup Özbek, Manolya Demirören Tekin, Taceddin Aksu, Adem Çalışkan, Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Muzaffer Topcu, Destek Hizmetleri Müdürü Murat Gedik ve ilçedeki yerel basın mensupları katıldı.70 Bin Kişilik Aşure İkramı Yapıldı 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, aşurenin insanları birbirine yakınlaştıran çok özel bir niğmet olduğunu vurgulayarak Muharrem Ayı vesilesiyle bu yıl ilçede 70 bin kişilik aşure ikram ettiklerini söyledi.

Başkan Çelikbilek, Beykoz Aşuresi reçetesinin belediyenin mutfağında usta aşçıların emek ve tecrübesiyle elde edildiğini, tadı, kıvamı ve rengiyle kendine has olduğunu da ifade etti.

Başkan Çelikbilek: “Aşure Gönül Kapılarını Açar”

Başkan Yücel Çelkbilek: “Aşure gönül kapılarını açıyor, çok mübarek bir niğmet. İnsanlarla irtibatınızı artırması da ayrı bir zenginlik. Biz de belediye olarak ilçemize özgü bir formül yapmak istedik. Aşuremiz belediyenin mutfağında aşçılarımızın emek ve tecrübesiyle elde edildi,  tadı, kıvamı, rengiyle kendine hastır. Bu yıl 70 bin kişilik aşure dağıttık. Aşuremize ilgi gösteren tüm ilçe sakinlerimize teşekkür ediyoruz. Beykoz’a tüm hizmetlerimizi aşure tadında yapmayı Allah’tan temenni ediyoruz.” dedi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Yakup Özbek de kısa bir konuşma yaparak Muharrem Ayı’nın önem ve bereketini anlattı.

Toplantı sonunda Beykoz Aşuresi tarifiyle birlikte yerel basın mensuplarına ikram edildi.

Haber: Zindan Adar

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER