Beykoz Tiyatro Akademisine Kavuşuyor

Beykoz Tiyatro Akademisine Kavuşuyor

Doğal ve tarihi güzellikleriyle dizi filmler platosu Beykoz,  genç yeteneklerin ustalar, sanat ve tiyatroyla buluştuğu “Beykoz Tiyatro Akademisi’ne kavuşuyor.  

Beykoz Belediyesi’nin kültür ve eğitim yatırımları kapsamında kurduğu “Beykoz Tiyatro Akademisi”  1100 öğrenciyle sanat ve tiyatro eğitimlerine başladı.  

Belediye Başkanı Murat Aydın'ın öncülüğünde yapılan çağrıyla ilçedeki 16 liseden 3 bin 14 öğrenci akademiye başvuruda bulundu.  

Tiyatro eğitmenlerinin değerlendirme ve mülakatları neticesinde seçilen 1100 öğrenciyle  32 derslik kurularak diksiyon, sahne sanatları, vücut dili kullanımı eğitimleri başladı. 

Ustaların ve akademili hocaların geleceğin sanatçılarını yetiştirdiği “Beykoz Tiyatro Akademisi” düzenlenen galayla  kültür sanat çevrelerine tanıtılacak. 
Galada gençler  eğitimlerini ve yeteneklerini sergileyecekleri skeç ve meddah gösterileri  sunacak. 
Yerel yönetimler arasında katılım rekoru kıran proje için konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: "Tiyatro Akademisinin öğrencileri mezun olduktan sonra oyunculuk yapmasalar bile, doktor, hakim, mühendis yada esnaf olsalar bile diksiyonu düzgün, hitabeti düzgün, beden dilini etkili kullanan, özgüveni yüksek nitelikli meslek sahibi kişiler olmasını istiyoruz" dedi.

Beykoz’un Hikâyesini Yazacaklar 
Kurulan Tiyatro Akademisi'nde ders almaya başlayan öğrenciler, yolda sokakta ya da alışverişte gördükleri her şeyin hikâyesini yazacak. Akademi eğitimi bulunan ve çoğu akademisyen eğitici kadrosuyla senaryo derslerinin işleneceği Tiyatro Akademisi, bu vesileyle Beykoz'un hikayesi yazılacak.

PROGRAM
Beykoz Tiyatro Akademisi Galası 
Tarih: 5 Şubat 2020 
Yer: Çavuşbaşı Kasrı Sosyal Tesisleri 
Saat: 13:00

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
R. Sinan Akbaşak
R. Sinan Akbaşak - 1 yıl Önce

Bu yazdığınızı pek anlayamadım... Beykoz 1998 yılında Ragıp Yavuz Mehmet Çerezcioğlu ile başlayan tiyatroyu eğitimi ve sahnelenen oyunları Sinan Akbaşak ile başlayan sadece çocukların oynadığı ilk çocuk tiyatrosunu oluşturan Beykoz Vakfı tiyatro çalışmalarını Belediyenin asla desteklememesiyle hatta daha sonra hayli masraf ederek güya uçuracağı iddiasıyla kalanını da yok ederek başkanını da bir şekilde yok edip tamamen sahip olduğu yerde bir santim ilerlemeyi cep burada farklı bir yol mu bulmuş olundu...

SIRADAKİ HABER