İsmail abi ve sosyal medyanın gücü

Antalya'daki bir sokak röportajında İsmail Demirbaş, devlet kurum ve kuruluşlarını eleştirdi, bu kurumların suçlu olduklarını ifade etti, Tayyip Erdoğan'ın tutarsız tavırlarından örnekler verdi ve Tayyip Erdoğan'ın vatana ihanet suçundan yargılanmasını düşündüğünü söylediği için röportajın ardından gözaltına alındı. Hakkında verilen ev hapsi kararından sonra İsmail Demirbaş karara itiraz etti ama çok geçmeden cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muhafazakar bir aileden geldiğini belirttiği röportajda ailesinin muhafazakarlığı dahil dinlerin sosyal hayata yansıtılan tabuları hakkında olumsuz fikirlerini beyan edip ülke vatandaşları hakkında psikolojik ve sosyolojik tahliller yaparak Türkiye'nin yakın siyasi tarihinden örnekler veren halk aydını İsmail abiyi büyük bir ilgi ve keyifle izledim. Basın ve medyanın özgürlük alanı her geçen gün kısıtlanırken bu röportajı çeşitli desteklerle ayakta duran ya da tirajı yüksek olan hiçbir basın ve medya organı yayımlayacak cesarete sahip olamazdı. Bu röportajı gerçekleştirip kamuoyuna açan ise paylaşım sitesi Youtube'da kanalı olan Kendine Muhabir oldu. Ben de kanala hemen üye olup destek verdim. Sosyal medyadan ise İsmail abiye destek mesajları yağdı. Basın ve medyaya olan güvenin iyice yitirildiği ülkemizde hükmedenlerin çekindiği sosyal medyanın gücü bu olsa gerek. Umarım bu röportaj örnekleri yerel basın dahil tüm bağımsız basın ve medya organlarına örnek olur, zira istifa ettirilen Saray damadı bir bakan ile ilgili net bilgiler veremeyen basın ve medyanın yurttaşlarımızı gerçek bilgiden mahrum bıraktığı ülkemizde tek adam düzeninin en korktuğu yer olan sokakların muhalefet gücünü İsmail abi bize yeniden hatırlattı ama bu hatırlatmanın bedeli sokak ağzıyla kodesi boylamak oldu. İsmail abiye halktan destek mesajları yağmaya devam ederken CHP de İsmail abinin durumunu yakından takip etmeye başladı. 

İsmail abiyi içeri alanlar sokaklar sussun istiyorlar. Sokaktaki adam diye bir tabir vardır bizde. Alın size sokaktaki adam! Orta yaşlı, kısa boylu, inceli kalınlı yan çizgilerden oluşan polo yakalı, tek cepli pastel renkli tişörtüyle göbekli, bıyıklı ve sevimli. Ama sokaktaki o adam artık sokakta değil. Suikastlere bile uğradığını söyleyen İsmail abi ne diyor, "İki ayaklı sığır memleketidir memleketim. Böyle saça böyle tarak, böyle seçmene böyle bir al bayrak." Görünen o ki, İsmail abideki yürek aşure kazanı gibi. Ne diyeyim, alın tepe tepe hapislerde çürütün!

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail aslan
ismail aslan - 6 ay Önce

bu ulke bitmiş adalet yok olmuş ATATURK e kufur eden köyluyu sigarasını temin eden adamın ulkesi bitmiş avrupa harbiden bizi kıskanıyor ismail abi yanındayız