Her Şey Güzel Olacak Mı?

Herşey güzel olacak mı? Bunu zaman gösterecek. Ümit varmı? Evet var.

Özellikle Sayın Ekrem İmamoğlu'nun üslubu, gelecek için ümit vermektedir. AK Parti'nin uzun süreli iktidarı ile kronikleşen ve "her şeyi biz yaptık biz yaparız" sloganı maalesef, herşey güzel olacak sloganına yenik düştü.

31 Mart seçimlerinde AK Partili arkadaşlara söylemiştim seçimin iptalinin kendi aleyhine döneceğini. Sesi çıkmayan ve partileri tarafından kenar köşede unutulmuş gerçek AK Partililer durumun farkındaydı. Ancak siyasi rant peşinde koşan ve keselerini devamlı dolduran, her fotoğraf karesinde poz veren Akpartililer seçimin iptali ile Cumhurbaşkanının kerametine kendilerini öyle inandırmıştı ki, bu hamle ile bundan sonraki seçimlerin olabilecek menfi sonuçlarını bile hesap edemez hale geldiler.

Şimdi de bu akıl fukaraları büyük bir iştiyakla, Ekrem İmamoğlu'nun hedefinin CHP Genel Başkanlığı seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğunu konuşarak, saraya yaranmaya çalışacaklarına şahit olacağız. AK Parti'nin iç hesaplaşmasına mani olmak ve düzenlerini devam ettirmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerdir. Bir belediye başkanlığı seçimini, ülkenin beka meselesi haline getirenler, şu anda Türkiyenin bekası için yorum yapmalıdırlar. 31 marttaki hemen hemen eşit oyu beğenmeyip seçim teranelerine başlayanlar yüzde 10 luk farkı acaba nasıl açıklayacaklardır.

23 Haziran sadece seçim tekrarı değil, AK Parti'nin bekasının sorgulanmaya başlayacağı seçim olmuştur. Siyasette 18 yıldır başarılı tablo sergileyen AK Parti kurmaylarının , yanlış algı yönetimlerine prim vermesini anlayabilmiş değilim. Özellikle televizyon ekranlarında her akşam boy gösteren Ak parti yorumcuları, insanları bezdirdikleri gibi AK Parti üst yönetimini de yanlış yönlendirmişlerdir. Özellikle anketçi ve hukukçularının, konuşmalarını her dinledikçe, tarafsız biri olarak ben eyvah çekmekte idim. Ak Parti millet ittifakına değil, adaletin tartışılan haline, ekonominin kötü gidişine, gerginlik ortamının artmasına, işsizliğin yükselmesine, dövizin yükselmesine, emeklilikte yaşa takılanlara, 3600 ek göstergeye, gelir dengesindeki adaletsizliğe yenilmiştir.

Beton yatırımları milleti direk olarak ilgilendirmediği için yeterli olmamıştır. Tedbir alınmazsa geriye gidiş devam edecektir. AK Parti algıcıları, kurmay tabanı 7 Haziran 2015 seçimi ile yanıltmışlardır. 7 Haziran ‘da AK Parti ilk mağlubiyeti tatmış, ancak muhalefetin hükümet kurulmasında anlaşılmaz tavırları yüzünden, seçim tekrar edilmiş ve AK Parti tarihinin en yüksek oyunu almıştı. O zaman da halk bir hükümet kurulmasını istiyordu. Halkın iradesini iyi okuyamayan muhalefet, kasım 2015 seçim tekrarı ile hezimete uğramıştı.

Şimdi de 31 Mart istanbul seçimini iyi okuyamayan iktidar oldu ve bir hezimet te kendisi yaşadı. Yenilenen Istanbul seçimlerinde slogan üstünlüğü millet ittifakındaydı. Ekrem İmamoğlu'nun iddialarını çürütmeyle uğraşan cumhur adayı kendini ortaya koyamadığı gibi seçim mağlubiyetini daha baştan kabul etmiş bur tavır sergiledi. Kim ne derse desin, şahsı için hiçbir olumsuz düşüncem olmayan Binali Yıldırım adaylık için uygun olmadığını da hep söyledim. Yaptığı görevler de hep Cumhurbaşkanı'nın gölgesi olan Sayın Yıldırım seçilmekten çok atanmışlık sembolü son başbakan olarak tarihteki yerini almıştır. Sonuç olarak halka rağmen, sonuç alınmayacağı örneği ile doludur arşivler. Zafer coşkusunun yerini mesuliyet duygusu almadığı sürece hezimetler devam edecektir. Bu iktidar içinde muhalefet içinde aynıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif Köroğlu
Arif Köroğlu - 12 ay Önce

25 yıldır İstanbulumuzu Ve önemli büyük şehirleri Ak Parti yönetti.Bana göre kaybedilen illerdeki tanınmış ve yıpranmış heyecanı yok olmuş isimler tasvip görmedi.Millet de Ak Partiye sen dinlen dedi.Yıllardır boş oturan CHP ye bir kaç yıl daha sen hizmet et dendi.Ak Parti hamalınız mı,ya da uşağınız mı diye CHP ye talimat verdi...!

Önder Özhan
Önder Özhan - 11 ay Önce

31 MART seçimlerindeki Millet ittifakının oy hırsızlığı çok açıktı. Tekrarlanan seçimde ise hırsızlık mahareti oy sandığı dibine kadar kazıyarak gerçekleştirmesiyle aradaki far % 10 olarak neticelenmiştir.