Yatırımcıların yeni gözde yeri "ÇAVUŞBAŞI"

Yatırımcıların yeni gözde yeri "ÇAVUŞBAŞI"

Beykoz'da bir zamanların gözde emlâk yeri Karlıtepe, bugünlerde yerini Çavuşbaşı'na bıraktı. Özellikle korona virüs dolayısıyla emlâkçılık durma noktasına gelmişken, Beykoz Çavuşbaşı'nda büyük bir hareketlilik yaşandığı öğrenildi. Beykoz Gündem'in araştırmaları sonucunda birçok işadamının Beykoz Çavuşbaşı'nda korona sürecinde de arsa toplamaya devam ettiği ortaya çıktı.

BEYKOZ YEREL SEÇİMLERİNİ DE ETKİLEMİŞTİ

Çavuşbaşı Belediyesi, Beykoz'a devredildikten sonra mahallelere ayrılan Çavuşbaşı, yerel seçimlerde de belirleyici rol üstlenmesi dolayısıyla dikkat çekmişti. AK Parti'nin son 2 yerel seçimde de yarışı önde bitirmesinde büyük rolü olduğu kabul edilen Çavuşbaşı, imar ve iskân konularında da Beykoz'un en gözde yeri durumuna geldi. İşadamları arsa almak için Çavuşbaşı'na akın ederken, geçmişte en çok konuşulan Karlıtepe'nin de yavaş yavaş arka planda kalmaya başladığı gözlendi.

YATIRIMIN, YATIRIMCININ YENİ GÖZDESİ: ÇAVUŞBAŞI 

Kavacık ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yakın olan Çavuşbaşı, himayesindeki mahallelerinde yaşayan kalabalık nüfusu ile de dikkat çekiyor. Beykoz'un en kalabalık yerlerinden birisi olan Çavuşbaşı'nda çoğunlukla Trabzon ve Rize kökenli vatandaşların ikamet ettiği biliniyor. Etrafını saran yemyeşil orman ile temiz ve kaliteli havanın solunduğu Çavuşbaşı'nı ise yatırımcıların gözdesi olması sonrası önümüzdeki 5 yıllık süreçte önemli gelişmelerin beklediği anlaşılıyor.

BEYKOZ DIŞINDAN İSİMLER ÇAVUŞBAŞI'NDA YER TOPLUYOR

Beykoz'da yaşayan önemli bir ismin de iş adamlarına ve siyasilere de arsa topladığı bilgisine de erişildi. 

ÇAVUŞBAŞI HALKI ARSASININ DEĞERİNİ BİLİYOR MU?

Karlıtepe'nin satılmaması konusunda Beykoz Belediye eski Başkanı merhum Yücel Çelikbilek'in "yerleriniz çok kıymetlenecek, İstanbul'un en kıymetli yerinde oturuyorsunuz. Lütfen yerlerinizi satmayın" demelerine Beykozlu vatandaşları kulak asmamış ve arsalarını gelen ilk yatırımcılara satmıştı. 1 dönüm arazisini 200 bin TL'ye satan vatandaş 6 ay sonra arsasının 3 ile 5 milyon arasında değerlendiğini öğrenince iş işten geçmişti. Yine aynı tehlike Çavuşbaşı için geçerli.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 20:34

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Tabiki yatirimlik yer imarda cikacak bu aylarda baskan öyle diyor 1 al 3sat olucak bu belli param olsa bende alırım akilli yatirim garanti

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Satmayin yerlerinizi cavusbasililar iki aya üce dörtde katliyacak arazi fiyatları haberiniz olsun

SERKAN
SERKAN - 1 yıl Önce

CAVUSBASI COK GUZEL BIR YER ZATEN YATIRIMLIK AMA PLANDA DOGASI TABIKI

Barış
Barış - 10 ay Önce

Her sene aynı terane seçimleri beklemekte yok artık her seçimde imar veriyorsunuz güya, artık millet kanmıyor boş laflarınıza 2021e gelmeden imarı verin yoksa oy moy yok akp

Adem koc
Adem koc - 1 yıl Önce

400 metre kare yerim var tapulu şahsıma ait 500 bin TL taliplisi varsa arasın 0535 20844499

Cemile
Cemile - 3 ay Önce

Ak parti yirmi senedir verdin bu sözü tutupda su beykaza bi imar vermediniz Beykoz halkını morelle bitirdiniz

SIRADAKİ HABER