Ramazan ayının kadim geleneği Beykoz'da yaşatıldı

Beykoz'da ramazan , beykoz ,haber

Ramazan ayının kadim geleneği Beykoz'da yaşatıldı

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, iftara yetişemeyen vatandaşlar için 17 gün boyunca “iftara 5 kala” sloganıyla farkındalık etkinliği düzenledi.

AK Parti Gençlik Kolları tarafından ramazan ayına özel olarak ‘İftara 5 Kala’ sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği tam kapanmaya geçilmesi nedeniyle projenin finali AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Tomakin katılımıyla Beykoz’da tamamladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam öncülüğündeBeykoz’da hayata geçirilen ‘İftara 5 Kala’ organizasyonu ile trafikte ve otobüs duraklarında iftara yetişemeyen vatandaşlara iftarlık ikramında bulunuldu.

Ramazan ayı boyu Beykoz’un farklı noktalarında düzenlenen etkinlik kapsamımda iftara yetişemeyen vatandaşlara AK gençlik yetişti. Gençler, ramazan berekettir, paylaşmaktır diyerek meydanlarda, otobüs duraklarında ve iskele çıkışlarında vatandaşların yanı başında idi.

VATANDAŞLAR TARAFINDAN TAKDİR EDİLDİ

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen ve takdir edilen etkinlik ülke olarak tam kapanmaya geçilmesi nedeniyle Kavacık Kavşağı’nda vatandaşlara ikramlarda bulunan gençler, paylaşmanın heyecanını son kez birlikte yaşadı. Beykoz’da 17 gün boyunca vatandaşları yalnız bırakmayan gençler, farkındalık etkinliğinin finalini AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Tomakin katılımıyla tamamladı.

BURAK KARAÇAM:  RAMAZAN GELENEĞİNİ SÜRDÜRDÜK

Ramazan ayının bereketini, mutluluğunu ve heyecanını iftara yetişmeye çalışan vatandaşlara ikramda bulunarak Ramazan geleneğini sürdürdüklerini aktaran Gençlik Kolları İlçe Başkanı Burak Karaçam, “Ramazan ayı sevgi ve anlayışın da dorukta yaşandığı zamanlardır. Bizler de bu değerli günlerde Ramazan ayının bereketinden istifade ederek 17 gün boyunca iftara yetişemeyen vatandaşlarımızın iftara 5 kala yanında olmaya gayret ettik. Seneye tekrar buluşmak dileğiyle emeği geçen genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

OSMAN TOMAKİN: PAYLAŞMANIN HEYECANINI BİRLİKTE YAŞADIK

Kavacık Kavşağı’nda ’gerçekleşen etkinlikte konuşan İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin ise “İftara 5 Kala programı bizim gelenekselleştirdiğimiz senelerdir yaptığımız bir program. Kısıtlamaların başlamasıyla daha çok ihtiyaç olduğunu gördük ve programımızı genişlettik. Hem sayı olarak hem nokta olarak İlçe ve İl Gençlik Kollarımız koordinasyonu ile bizim de sahada olduğumuz bir şekilde trafikte, duraklarda, otobüslerde iftara yetişmeye çalışan vatandaşlarımıza ‘İftara 5 Kala’ güzel iftariyeliklerimizi sunuyoruz. Bundan da çok güzel, olumlu geri dönüşler alıyoruz. İnşallah bu güzel çalışmaları bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.”İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vurucu tim
Vurucu tim - 1 yıl Önce

Milletin tuttuğu orucu haram lokmayla açtırın siz zaten evden getirdinizya verdiklerinizi yada gelirken cebinizden parasını verip alıp geldiniz be ahmaklar ancak kendinizi kandırırsınız öteki taraftada beklersiniz bunlar için bizi cennete kosunlar diye

SIRADAKİ HABER