Murat Aydın: "Beykoz'un menfaatleri için İBB ile çalışmaya hazırız"

Murat Aydın: "Beykoz'un menfaatleri için İBB ile çalışmaya hazırız"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Beykoz Belediye Başkanı Riva’ya gelmedi’ ifadelerine Belediye Başkanı Murat Aydın cevap verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından sunulan 2019 yılı faaliyet raporunda Riva konusuna değinerek ‘Beykoz Belediye Başkanı Riva’ya gelmedi’ ifadelerini kullandı. Bunun üzerine söz alan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da önemli açıklamalar yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, koronavirüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından Temmuz ayı olağan toplantılarına başladı.

Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen İBB Meclisi'nin Temmuz ayı oturumunun ikinci bileşiminde 2019 yılı faaliyet raporu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından sunuldu. Yapılan sunumda İmamoğlu, Riva konusuna değinerek ‘Beykoz Belediye Başkanı Riva’ya gelmedi’ ifadelerine Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın cevap verdi.

 

‘Beykoz Belediye Başkanı Riva’ya gelmedi’ 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Riva’ya neden gitmediklerini şu sözlerle açıkladı; İBB Başkanı Ekrem İmmaoğlu, faaliyet raporu sunumunda Riva’dan ve Beykoz’dan bahsetmişti. Riva ziyaretinde işbirliği yapalım, yapmak istedik düşüncesini ortaya koymuştu. Ben teşekkür ediyorum bu düşünce için. Yalnız İBB Başkanı Sayın İmamoğlu ‘Beykoz Belediye Başkanı Riva’ya gelmedi’ diye ifade edildi. Ben gelemeyiş sebebini sizlerle paylaşmak isterim.

1 Haziran’da davet aldık

Riva konuusnda sayın başkanımızı daha önce bilgilendirmiştim. Araya pandemi süreci girdi ve sonrasında Riva tekrar gündeme geldi. O dönem İBB Özel Kalem’inden Beykoz Belediyesi Özel Kalemi arandı. Yazışmalar oldu. Tarih 1 Haziran 2020 Salı günü. Oradaki görüşmelerden sonra Riva Deresi ve deniz birleşimi incelenecek. Katılımcılar İBB Başkan danışmanları, Genel Sekretere Yardımcısı, İSKİ Genel Müdürü ve ben.

3 Haziran’da katılımcı listesinden çıkarıldık

Ayın 3’ünde yapılan görüşmeden bir değişiklik yapılması gerektiği ifade edildi. Bunun üzerine katılımcılar arasından bizim ismimiz çıkarılarak CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, CHP’li İBB Beykoz meclis üyeleri eklendi. Bunun üzerine biz saygısızlık olmasın diye davet edilmediğimiz yere icabet etmedik. Gerçek böyledir.

İBB ile işbirliği yapmak istiyoruz 

İBB Başkanımız Sayın İmamoğlu ile Beykoz’un menfaatleri için her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Riva’da ilçe Belediyesi olarak birçok yatırımlarımız var. 3 Haziran’da bu olay yaşansa da mesela, Riva Plajı’nda yetki tamamen Beykoz Belediyesi’nde olmasına rağmen Geçmiş kültür devam etmesi adına 5 Haziran’da İBB’nin cankurtaran hizmeti vermesini talep ettik. Talebimize olumlu cevap veren İBB’ye teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreçte İBB ile Beykoz’da işbirliği yapmak istiyoruz. Bunu buradan da ifade etmek istiyorum.

İBB olmadan da hizmet ürettik, üretebiliriz 

CHP Grup Başkan Vekilimiz birşey söyledi. Ben şu meclisin herhalde en kıdemli meclis üyesiyim. Neredeyse Aralıksız 5 dönemdir buralarda meclis üyeliği yapıyorum. 5 dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum. Zeytinburnu’ndan görev yaptığım süreç içerisinde İBB bize neler vermiş biz neler yapmışız. İBB olmadan da hizmet ürettik, üretebiliriz. Bunun bilinmesini isterim. Biz geçmişte İBB’den İller Bankasına kesilen pay kadar hizmet alamamışızdır. Bunun çok açık ve net bilinmesini isterim.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
SERDAR YEYİN
SERDAR YEYİN - 1 yıl Önce

SAYIN YETKİLİ SİZDEN HABERİNİZ IŞIĞINDA HER İKİ BELEDİYENİNDE LÜTFEN KONU BEYKOZ OLDUĞUNDA HER NE OLURSA OLSUN ORTAK SORUNLARDA ALINGANLIK GÖSTERMEDEN HALKIN YARARINA OBJEKTİF ÇALIŞMASIDIR BEYKOZUMUZ ÇOK DEĞERLİ FAKAT YAŞAYANA DEĞİL YILLARCA EZİYET ÇEKTİK KAYNAKLARIMIZI ARTTIRAMADIK BEYKOZUMUZU TANITAMADIK BEYKOZ İÇİNDE YAŞAYAN İNSANLAR ARTIK DAR GELİRLİ KAZANDIKLARINI BEYKOZA HARCAYAMIYORLAR İMAR TIKANIKLIĞI 50 YILLIK SORUN ,BENCE BEYKOZDA YAŞAYANLAR AKADEMİK GELİŞİMİNİ ARTTIRMASI GEREKİYO OKULLARIMIZ ARTIYO EĞİTİMİN MEYVELERİNİ ONYIL SONRA GÖRÜCEZ BEYKOZDAKİ ÜNİVERSİTE KONTEJANINI BEYKOZLU İYİ EĞİTİM ALMIŞ GENÇLERİMİZLE DOLDURMALIYIZ BUDA İMKANLA OLUR ÖNCE İMAR GELECEK SONRA YATIRIM VE BU YATIRIM EĞİTİME SAĞLIĞA VE TURİZME YANSIYCAK LÜTFEN SADECE BEYKOZU DÜŞÜNELİM BEYKOZLUYU DÜŞÜNELİM ÖRNEK VERMEK İSTİYORUM DAR GELİRLİ BİR İNSAN BEYKOZDA ZORLANIRKEN HEMEN YANIMIZDA ÇEKMEKÖYDE YAŞASA GEÇİNEBİLİYO ÇÜNKİ ORDA BİR PLANLAMA VAR HERŞEY OTURMUŞ BEYKOZLU İNSAN ÇIKACAK İMARIN İSTİHDAMIYLA BEYKOZDA ÇALIŞIP BEYKOZDA EĞİTİMİNİ ALSA RAHATLAYACAK SORUNLAR BUĞÜN OLUŞMADI BUĞÜNE KADAR BİRİKTİ GERÇEK OLAN DEPREM GELİYO VE İSTANBUL BUNA HAZIR DEĞİL BEYKOZ HİÇ HAZIR DEĞİL ÇÜRÜK BİNALARDAN KULTULMALIYIZ EĞER BEYKOZDA DEPREMDEN SONRAYA İMAR ÇIKACAKSA BU İNSANLARIN VEBALİNİ HİÇ KİMSE HESABINI VEREMEZ SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER