Muhtarlara her ay 1500 TL'lik destek!

Muhtarlara her ay 1500 TL'lik destek!

Muhtarlar Günü nedeniyle Beykoz Kemankeş Restoran’da buluşan Belediye Başkanı Aydın, mahalle muhtarlarına aylık 1500 lira destek sözü verdi.

Beykoz’un mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, muhtarlar gününü tebrik etti.

galeri_beykozmu_Ypk1PlxULt

Alibahadır Mesire alanı içerisinde yeni kurulan Kemankeş Restoran’da gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcılarıyla katılan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın bir konuşma yaptı.

Beykoz’un muhtar sayısının İstanbul’un diğer birçok ilçesine göre fazla olduğuna dikkati çeken Aydın, muhtarlara aylık olarak nakdi yardım yapılması konusunun sürekli gündeme geldiğini söyledi.

galeri_beykozmu_Ypk1PlxULt

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın; “Nakdi yardım konusu hep gündeme geliyor. Sayı az olsa tamam da atacağımız adımın sürdürülebilir olması lazım. Dur bakalım dedik. Muhtarlar günümüzü kutluyoruz bir beklenti de var. Belediyenin imkanları da ortada. Ayda bin 500 lira verirsek yılda 810 bin lira oluyor.” dedi.

Başkan Murat Aydın;”Nasip olursa Ocak 1’den itibaren bin 500’er lira verelim diyoruz. Hayırlı olsun. Ben vermedim Beykoz halkı veriyor. 2021’in ilk ayından itibaren verilmek üzere hazırlığa başlıyoruz. Küçük bir yaraya merhem olursa katkısı olur.”

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de muhtarların seçimlerde kendi isimleriyle ve vatandaşa sağladıkları güven duygusuyla seçildiklerini hatırlatarak, programa katılmadan önce Türk Dil Kurumunun sözlüğünde ‘muhtar‘ kelimesinin anlamına baktığını ifade etti.

galeri_beykozmuhdb1_XoeHyFRqOL
Kaymakam Çiçekli, “Sizler isimlerinizle seçiliyorsunuz. Herhangi bir partiniz yok. O yüzden ayrı insanlarsınız. Sizlerle sahada çok yakın çalışıyoruz. Bunu pandemi döneminde de daha iyi anladık. Bu nedenle anlamayı istemezdik ama bu şekilde oldu. Çalışmalarınızdan emeklerinizden ötürü her birinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Aydın ile Kaymakam Çiçekli’nin konuşmalarının ardından 45 mahalle muhtarı adına Çubuklu Mahalle Muhtarı ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu bir konuşma yaparak, Beykoz Belediyesine önümüzdeki yılbaşından itibaren verilecek bin 500’er liralık destek için teşekkür etti.

Beykoz Belediyesi, mahalle muhtarlarına günün anısına bir de kol saati hediye etti.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER