Merdivenlerin 6 Milyona Yapıldığı İddiası Yalan Çıktı

Beykoz Belediyesi, merdiven tadilatına 6 milyon 940 bin TL ödedikleri iddiasını içeren haberleri, belediyenin resmi sitesinde yayınladıkları açıklama ile yalanladı. Belediye açıklamasında, "Sümerliler tarafından inşa edilen Babil Kulesi’nin gökyüzüne uzanan merdivenlerinin dahi böyle bir maliyetinin olmayacağı herkesin malumuyken, neredeyse 7 milyona merdiven yapılacağına inanmak en hafif tabiriyle art niyetli bir çarpıtmadır" ifadeleri yer aldı.

Merdivenlerin 6 Milyona Yapıldığı İddiası Yalan Çıktı

Beykoz Belediyesi, binasının merdiven tadilatı için6 Milyon 940 bin 519 TL ödedikleri iddia edilen haberleri yalanladı. Belediyenin resmi sitesinden yapılan açıklamada, haberi yapan yayın kuruluşu için gereken tüm hukuki yollara başvurulacağıbelirtildi.

Beykoz Belediyesi resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

TEKZİP VE DÜZELTME 2.09.2019 tarihinde yayınlanan “Beykoz’da bina fiyatına merdiven yapmışlar” başlıklı haberde belediyemizi hedef alan, toplumda infial yaratmaya yönelik gerçek dışı ithamlar bulunmaktadır. Söz konusu haberde, hiçbir somut dayanak olmaksızın 6 milyon 940 bin 519 TL ödenerek merdiven tadilatı yapıldığı iddia edilmiştir.

2018 yılında 18.575 m²’lik alanda geçmişte farklı zamanlarda yapılmış kamu hizmet binalarının bakım, onarım, tadilat ve güçlendirme çalışmaları ihale edilmiştir. İhale, 111 kalemi inşaat işi olmak üzere tam 333 kalem işten ibarettir ve 2018 yılında başlayan işler 2019 yılında tamamlanmıştır.

5 milyon 882 bin 802,84 TL’ye ihale edilen 333 kalem işin arasında asansör yenileme, konferans salonu yapımı, engellilere yönelik bina iyileştirmeleri, derslikler, öğretmenler odası, uzay odası, kafeterya, kamu hizmet binalarının istinat duvarlarının prekast kaplaması gibi çeşitli işler bulunmaktadır.

Bu işlerin arasında yer alan merdiven tadilatı ve süs havuzu yapımı ise haberde iddia edilenin aksine 123 bin 838,94 TL’ye yapılmıştır. Bu iki işin hak ediş detayları ekteki tabloda yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 21:53

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi
Fevzi - 1 yıl Önce

Biz bu memlekette dogru haber okumayacakmıyız.haber yaparken belgeleri de sunsunlar.,kişileri kurumları zan altında bırakmasınlar.

Ali çift
Ali çift - 1 yıl Önce

Yazık yalan haber yapıp itibar katilliği yapmak bu kadar ucuz olmamalı. Haberi yapan yargılanmalı.

Rahman hanik
Rahman hanik @Ali çift - 1 yıl Önce

Arkadaşlar bazı iftiralarda bulunuyorsunuz hiç araştırmadan başkalarının ağzından konuşuyorsunuz gerçekleri öğrenin öyle konuşun bende duyduklarını sağa sola soylesem sizin gibi belkide şimdiye kadar iki tane chp li meclis üyesi istifaya zorlanirdi aslı astarı olmayan işleri konuşmayın

Sümeyye   şimşek
Sümeyye şimşek - 1 yıl Önce

Bukadar paraya bir merdiven olur mu?
Büyük zarar.

İlhami
İlhami @Sümeyye şimşek - 1 yıl Önce

Beykoz da yalan haber yapan sözde gazetecileri cezalandırmak gerekir. Rezil şerefsizler yalan atıyorsanız bari biraz inandırıcı olsun. Bu haber yapanlar Vatan hainidirler amaçları dürüst iş yapan Müteahhitlere iftira atmaktır.

SIRADAKİ HABER