Manolya Demirören: "Sineklerle mücadelede su sıkmıyoruz, ilaç sıkıyoruz"

Manolya Demirören: "Sineklerle mücadelede su sıkmıyoruz, ilaç sıkıyoruz"

Sivrisineklere ilaç yerine su mu sıkılıyor söylemine Beykoz Belediyesi’nden cevap gecikmedi.

Beykoz Belediye Meclisi’nde CHP’li Meclis Üyesi Temel Karadeniz, sivrisinekle mücadeleyi eleştirmiş, “İlaç yerine su mu sıkılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin’den cevap gecikmedi. Demirören, “Bu Istanbul’un hatta Türkiye’nin sorunu. Sivrisineklerin türleri farklılaştı. Adalar’da da aynı sorun var, birçok yerde aynı sorun var ama asıl mücadele larva mücadelesi. 5 ekibimiz sahada. Yoğun bir biçimde hem larva mücadelesini hem de uçkun mücadelesini yapıyorlar. Burada belirtmek istiyorum, en önemlisi larva mücadelesi. Yanı o gördüğünüz sineklere ilk etapta yapılan mücadeledir. Bizde onu yapıyoruz. Birde kültürel mücadelemiz var. Yaptığımız çalışmalarda şunu gördük evlerde. Şu biriktiriyorlar. Larvalar da oralarda ürüyor. Bunu bilmenizi isterim. Bir evde 20 bidon su görüyorsanız bu sinek üretim merkezi demektir. Biz bunları tespit ediyoruz ve tutanak tutuyoruz. Önümüzde ki günlerde bunlar devam ederse gerekli işlemleri yapmaya devam edeceğiz. Şu sıkmıyoruz, ilaç sıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 11:55

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
özkan cengiz
özkan cengiz - 1 yıl Önce

halkın hazine yerleri yakında satışa çıkaracaklar soğuksun 1100 tl metre karesi onları gündeme getirin halkı bir aydınlatin

SIRADAKİ HABER