İmam Hatip Ortaokul İnşaatına Spor Toto Desteği

Beykoz Tokatköy'de yapımına başlanan bir İmam Hatip Ortaokuluna, Spor Toto sponsor oldu. Kur’an-ı Kerim, hadis, siyer gibi derslerin

İmam Hatip Ortaokul İnşaatına Spor Toto Desteği
Beykoz Tokatköy'de yapımına başlanan bir İmam Hatip Ortaokuluna, Spor Toto sponsor oldu.

Kur’an-ı Kerim, hadis, siyer gibi derslerin verileceği, imam ve hatip yetiştirilecek okulun Spor Toto sponsorluğunda yapılması vatandaşların tepkisine sebep oldu.

Yapımına Spor Toto’nun sponsor olduğu imam hatip ortaokulunun hemen yanında bulunan imam hatip lisesinde öğretmenlik yapan Ş.H. “Durumu gören öğrencilere cevap veremiyoruz. Biz onlara bu okullarda kumarın haram olduğunu öğretiyoruz” dedi.

Beykoz’da inşa edilen İmam Hatip Ortaokulu’na Spor Toto sponsor oldu. Kumar ve şans oyunlarının haram olduğunun öğretileceği okulda, devlet eli ile kumar oynatan Spor Toto tarafından yaptırılması vatandaşa ve hemen yanında bulunan İHL öğrencilerine akıl tutulması yaşattı. Manevi ve ahlaki eğitim yönünde vatansever nesillerin yetiştirilmesi için kurulan İmam Hatip Okullarının temellerinin kumar parası ile atılması tepkiye neden oldu.

“İÇKİ PARASI İLE CAMİİ YAPMAK GİBİ BİR ŞEY”


İmam Hatip Ortaokulu’nun hemen yanında bulunan İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapan Ş.H. “İmam Hatip Okullarında, Allah’ın dini İslam’ı elimizden geldiği kadarıyla öğretmeye çalışıyoruz. Burada içkinin, faizin, zinanın ve kumarın haram olduğunu öğretiyoruz. Şimdi böyle bir yer haram para ile yapılmaya çalışıldığını gören öğrenciler, “Hocam, kumar haram diye söylüyorsunuz ama okullarımız haram para ile yapılıyor, diyorlar. Ne cevap verebiliriz? En azından yapılanın tabela asılarak afişe edilmemesi lazım. İmam Hatip Ortaokulu inşaatında Spor Toto’nun tabelasını halk görünce, ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ diyor. Halkın İmam Hatip Okullarına karşı olumlu bakışı zedeleniyor. Bu yapılan, içki parası ile camii yapmak gibi bir şey. Haram haramdır değişmez” diyerek yanlıştan kesinlikle dönülmesi gerektiğini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER