Dünyanın En Büyük Cam Mozaik Türk Bayrağı'ın Yapımına Başlandı

Dünyanın En Büyük Cam Mozaik Türk Bayrağı'ın Yapımına Başlandı

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu ilçe sakinleriyle “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı”nın yapımıyla başladı.  

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi, Cumhuriyetin 96. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında ilçe sakinleri arasında cumhuriyet coşkusunu, birlik ve beraberliği artırmak amacıyla ilçeye özgü cam sanatıyla “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı’’ Projesi’ni hayata geçirdi.  

240 Bin Parçalı En Büyük Bayrak  
Beykoz Belediyesi önündeki 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan çadırda, 240 bin adet cam mozik parçasıyla, 6 x 4 m ölçülerinde hazırlanacak Türk Bayrağı’nın yapımı Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ilk parçayı koymasıyla başladı.   

Açılışı 22 Ekim 2019 Salı günü yapılan etkinlik kapsamında Belediye Meydanı’ndan geçen vatandaşlar, çocuklar, gençler ve öğrenciler bir hafta boyunca cam sanatçıları eşliğinde parçaları birleştirerek bayrağı oluşturacak. 
29 Ekim 2019 Salı günü ilçe protokolünün son parçalarını koymasıyla tamamlanacak “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı”nın yapımına katkı sunan her vatandaşa sertifika verilecek.  

Beykozluları bayrak sevgisi etrafına kenetleyen mozaik bayrak turist ve ziyaretçiler için ilçede kalıcı olarak sergilenecek. 

Başkan Murat Aydın: “Bayrak Sevgimizi Cam Sanatıyla Taçlandırıyoruz”

Bayrak projesiyle ilgili bilgi veren Beykoz Belediye Başkan Murat Aydın: “Cumhuriyetin 96. kuruluş yıl dönümünde, kaynağını milletimizin bağımsızlık sevdasından alan bayrak sevgimizi ilçemize yaraşır cam sanatıyla taçlandırıyoruz. İlçe sakinlerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz yapımına katkı verdikleri eserle Cumhuriyetin 96. yılında bir kez daha bayrak sevgisiyle kenetlenecek. Bu vesileyle tüm milletimizin ve hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.   

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer uzun
Ömer uzun - 8 ay Önce

Gazetecelik yapın yok cam yok şişe insanların ot bok yazmaktan bikmadinizmi

Ali halay
Ali halay - 8 ay Önce

Bu imarı ne durumda bu belediye ne is yapiyor bunuda haber yaparsanız bir ara halk bilgilenir

SIRADAKİ HABER