CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Açılan Sandıklar Hakkında Kamuoyunu Bilgilendirdi

CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Açılan Sandıklar Hakkında Kamuoyunu Bilgilendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz'da itiraz edilen oyların sayımı ile ilgili Beykozluları bilgilendirdi. 

İlçe Başkanı Aydın Düzgün, yaptığı açıklama şu şekildedir;

Kamuoyuna
Gerek ulusal basında, gerekse yerel basında yer alan İBB Başkanlık seçimiyle ilgili Beykoz’da Adalet ve Kalkınma Partisinin 3.300 Oy arttırdıklarına dair yayın yapılmaktadır.

Bu haberler Beykoz yerel basını olan Dost Beykoz gazetesinde AKP İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın açıklaması  ve Beykoz Güncel yayın kuruluşlarında yer almaktadır. Beykoz ilçe seçim kurulunda 02/04/2019 tarihinde geçersiz oyların tekrar sayılması yönünde karar alınmıştır. 04/04/2019 tarihinde geçersiz oyların sayımı bitmiş ve sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi 150 Cumhuriyet Halk Partisi 74 ilave oyları seçim kurulu tarafından belirlenip karara bağlanmıştır.

Bu bağlamda yerel basında bahsi geçen 3.300 oy artış haberi gerçeği yansıtmamakla beraber Adalet ve Kalkınma Partisinin kullandığı veri geriş sistemine tutanakların yanlış girilmesi sonucu bu rakam ortaya çıkmıştır. İlçe seçim kurulunda maddi hatalardan kaynaklı sadece 4 sandıkta düzeltme olduğu tarafımızca tespit edilmiştir.

Malum ulusal basın bize uzaktadır bunu da anlayışla karşılarız.

Ancak Dostbeykoz’da  bu demeci veren AKP İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve buna benzer yayın yapan  Beykoz Güncel gazeteleri bu sonuçları iyi bilmelerine rağmen içinde olmalarına rağmen, bu sonuçları neden çarptırdıklarını ve ne beklediklerini anlamış değiliz. Beykoz’umuz bütün partililer için söylüyorum ki ne bu gün nede bundan önce hiç sorun çıkmamış nadir bir ilçedir. Bu arkadaşlar niçin karıştırmak istiyorlar partilileri Beykoz vatandaşlarını bir birleriyle karşı karşıya getirme çabalarını anlamış değiliz. Çıkarmak istedikleri kavgadan beklentilerinin ne olduğunu da anlamış değiliz belli ki bir yerlerden aldıkları ya da aldıklarını sandığımız direktifleri yerine getirme çabası içerisindeler kendileri çok çok iyi biliyorlar ki Beykoz’da sonuç budur.

Yaratmak istedikleri 3000 oyluk kaos Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerine görmek istediği bir hayaldir. Gerçek ekteki ilçe seçim kurulunun kararıyla sabit ve nettir.

Kamuoyuna saygılarımla…

AYDIN DÜZGÜN
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 


BEYKOZ İLÇE BAŞKANI

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 10:49

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil Günay
Cemil Günay - 2 yıl Önce

Cumhuriyet tarihinde basın hiçbir dönemde bukadar yavşak olmamıştı.

Ferdi Güngör
Ferdi Güngör - 2 yıl Önce

Yerinde bir açıklama olmuş ama Aydın Başkanın isim vermesi biraz ayıp olmuş. Gerçi burası Beykoz, yerelde her iki gazeteyle de elbette ikili ilişkileri vardır ancak muhatap olarak yalnızca mevkidaşı Sayın Dilmaç'ı dile getirmesi daha şık olacakmış.

SIRADAKİ HABER