Beykoz'da 'Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği'

Beykoz Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öncülüğünde 2. Geleneksel Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği düzenlendi. Beyko

Beykoz'da 'Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği'

Beykoz Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öncülüğünde 2. Geleneksel Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği düzenlendi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Paşabahçe Stadı'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, her yıl 10-16 Mayıs'ın Engelliler Haftası olarak kutlandığını hatırlatarak, böyle bir şenlik gerçekleştirerek engelliler konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise "Bu çocuklar bizim için çok özeller, onlarla beraber hemhal olduk, sevinçlerini paylaştık, ürettiklerini görmek bizi ve onları ailelerini sevindiriyor, mutlu ediyor. İlgilenilmesi gerekir, onların başarısı bizim başarımızdır." dedi.

Şenlikte okul öğrencilerinin yanı sıra ilçede bulunan diğer okullarda eğitim gören öğrencilerin gösterileri ve yaptıkları ürünler sergilendi. Etkinlikte çeşitli sergiler, dans gösterileri, müzik dinletileri, ikramlar, çeşitli yarışmalar, canlı performanslar gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER