Beykoz'da Başlayan 'Ekonomik Savaşa Destek' Amerika Gündemine Girdi

Türkiye’ye yönelik başlatılan ekonomik saldırıya tepki amaçlı Beykoz Sahil'de 30 senedir hizmet veren Muradoğlu Balıkçılık işletmecileri 

Beykoz'da Başlayan 'Ekonomik Savaşa Destek' Amerika Gündemine Girdi

Türkiye’ye yönelik başlatılan ekonomik saldırıya tepki amaçlı Beykoz Sahil'de 30 senedir hizmet veren Muradoğlu Balıkçılık işletmecileri Halit Muradoğlu ve Adnan Çeliker, Amerika’nın Türkiye’ye uyguladığı ekonomik savaşa karşı koymak için ‘100 dolar bozdurana balık ekmek bedava’ kampanyasını düzenlediler.

Beykoz Gündem Gazetesi'nin gündeme getirdiği bu kampanya dünya basının da ilgisini çekti. Amerika'nın en çok okunan gazetelerinden biri olan "The New York Times" da Muradoğlu Balıkçılık'ın düzenlediği bu kampanyayı "Ücretsiz Balık: İstanbul'da Restoran Döviz Kampanyasına Katıldı" başlığı ile gündeme getirdi.

İngiliz Reuters Haber Ajansı, Beykoz Sahil'de bulunan Muradoğlu Balıkçılık İşletme Sahibi Adnan Çeliker ile yaptığı röportajda kampanya ile ilgili bilgiler alıp gazetelerinde yer verdiler. Çeliker'e; bu kampanyayı başlatmanızdaki sebep nedir, neden böyle kampanya düzenlediniz soruları sorduğu öğrenildi.

İşte Adnan Çeliker'in dünyada çıkan haberleri ve sorulan soruların cevapları;

BUSINESSINSIDER HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

UK.REUTERS HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

TODAYONLINE HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

THE NEW YORK TIMES HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

PRESSTV HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

BEYKOZ GÜNDEM GAZETESİ'NİN YAPTIĞI İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ!

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER