Beykoz planları İBB Meclisi’nden geçti

Beykoz planları İBB Meclisi’nden geçti

Beykoz yaklaşık 36 bin nüfusu yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlar, CHP’nin red oyuna rağmen AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisi’nden geçti.

BeykozMerkez, Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazları İBB meclisinde görüşüldü.

307 itiraz dilekçesi verildi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Aralık 2018’de onaylanan 1/5000 ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Nazım İmar Planı‘na (3. Etap) yasal askı sürecinde 307 adet itiraz dilekçesi verilmişti.

Chp ve iyi parti hayır oyu kullandı

Beykoz Geri görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazlarına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ikinci oturumunda görüşülerek oylandı. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, teklife hayır oyu kullanırken rapor, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerin oyu ile kabul edildi.

36 bin nüfusluk alan

Beykoz’da CHP ve İYİ Partiye rağmen 11 mahalleyi yakından ilgilendiren itirazların sonuçlanmasıyla, yaklaşık 36 bin nüfusun yaşadığı alanlarla ilgili imar planlama sürecinde en önemli bir aşama geçilmiş oldu.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Menderes yılmaz
Menderes yılmaz - 8 ay Önce

Habire plan değiştiriyorsunuz.Biz imar bekliyoruz bir an önce.

Hasan
Hasan - 8 ay Önce

30 yıldan uzun süredir beklediğimiz bir olay Beykoz da en yeni bina 99 deprem öncesine ait yani resmen mezar durumda ve bu geçen plana da kesin itiraz olur gene tekrar iptal edilir Beykoz da yaşamaya çalışan ayaklı mezarda oturan insanları düşünen yok

Birsen
Birsen - 8 ay Önce

Planın içeriğine nasıl ulaşabiliriz?

SIRADAKİ HABER