Beykoz Meydanı’nda tercihlere danışmanlık hizmeti başladı

Beykoz, Haber, tercih,

Beykoz Meydanı’nda tercihlere danışmanlık hizmeti başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl gerçekleştirdiği Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezleri ile bu yıl da üniversite sınavına giren gençlere danışmanlık desteği veriyor. İstanbul’un 22 meydanında kurulan tercih platformlarından biri olan Beykoz On Çeşme Meydanı Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezi de ilçedeki gençlere hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de 5 – 20Ağustos tarihleri arası olarak belirlenen üniversite tercih dönemi için 4 Ağustos’tan itibaren İstanbul’un meydanlarında gençlere ücretsiz üniversite tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hizmet verilen Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezleri YKS’ye giren gençlerin tercihlerini en doğru şekilde yapabilmelerine katkı sağlıyor. İstanbul’un 22 meydanında 190 kişi ile hizmet verilen merkezlerde, gençlere puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanları gibi kriterlere göre tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmeleri için ücretsiz danışmanlık yapılıyor.

İBB’nin üniversite sınavına girecek gençlere sunduğu ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetinin verildiği yerlerden birisi de Beykoz’un On Çeşme Meydanı. İBB’nin tercih uzmanları ve rehberleri Beykoz’da yaşayan ve üniversite sınavına giren gençlere tercih süresi boyunca ücretsiz destek verecek.

Beykoz’da 20 Ağustos’a kadar sabah 10:00 ve akşam 19:00 saatleri arasında verilen üniversite tercih danışmanlığından hizmetinden yararlanmak isteyen gençler herhangi bir sonuç belgesi ya da çıktı olmadan sadece puan ve diğer sayısal sonuçlarını ibraz ederek hangi üniversite ve bölümleri tercih edebilecekleri hakkında danışmanlardan bilgi alıyorlar.

Beykoz On Çeşme Meydanı’ndaki İBB Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezi’nde sayısal sonuçların yanı sıra tercih yapacak olanların ilgi alanlarının, eğitim için başka bir şehirde yaşamak isteyip istemediklerinin, yetenekli oldukları alanların, tercih yapacakları şehrin ulaşım imkanlarının ve daha birçok etkenin de dikkate alınması gerektiği yönünde gençlere rehberlik ediliyor. İBB’nin rehberleri aynı zamanda gençlere seçecekleri üniversite ve bölümlerin kariyer olanakları hakkında da bilgi veriyor.


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 11:41

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan  ergin
ramazan ergin - 6 ay Önce

teşekürler büyük şehir belediyesi

SIRADAKİ HABER