Beykoz Belediyesi, Kavacık’ta Büyük Oyunu Bozdu

Beykoz Belediyesi, Kavacık’ta Büyük Oyunu Bozdu

Beykoz Belediyesi, Kavacık Bölgesinde bulunan 1 dönümlük araziyi işgalden kurtardı.

Kavacık'ta bulunan bir dönümlük araziye, kimliği belirsiz kişiler tarafından uzun zaman önce leylandi ağaçları dikilerek işgal edilme planlarını Beykoz Belediyesi bozdu.

Opet Benzin İstasyonu'nun yanında olan bir dönümlük arazinin etrafını uzun zaman önce leylandi ağaçları dikilerek, işgal etme çalışmalarına girilmişti. Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Engin Köklü, araştırmaları sonucu arazinin Beykoz Belediyesi’ne ait olduğunu öğrenir öğrenmez Belediye ekiplerini harekete geçirdi. 

Köklü, Beykoz Belediyesi ekiplerini bölgeye göndererek, leylandi ağaçlarının kesimini sağlayıp, bir dönümlük alanın yeşil alana çevrilmesi ve vatandaşların oturabileceği, yürüyebilecek bir alan yapılmasıyla ilgili girişimde bulundu.

Leylandi ağaçlarının kesilmesi sonrası alanın temizlenip, yakın zamanda halka açık bir alan yapılacağı öğrenildi. 

Bölgede bulunan vatandaşların bu girişiminden dolayı Beykoz Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 17:22

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah aksu
Abdullah aksu - 13 ay Önce

Sayın Beykoz gündem hiç bir neden ağaçların katledilmesini meşru kılmaz...ağaçlar kesilmesinde yapılacağı söylenen park yapılırdı.Koskoca devletin bir organı olan belediye teşkilatı kendisine ait olduğunu ileri sürdüğü arazinin gasp edileceği endişesine kapılabilirmi.bu ne acizliktir.Beykoz belediyesine bu azc yakışıyormu.Hele hele yerel basın olarak sizlerin belediyenin arazisine sahip çıkmak için ağaçları katletmesine duyarsız kalmanızda anlaşılır gibi değil. Yoksa sizdemi ağaç katliamını meşru görüyorsunuz
Yazık çok yazık

Selçuk acar
Selçuk acar - 13 ay Önce

Ağaçlar kesilerek mi büyük oyun bozulmuş. bu neyin kafası!!
Ağaçlar kesilip park ve yürüme yolu yapılacağına ve o ağaçlar bulunduğu yerde büyüseydi ve bakımları düzenli olarak belediye tarafından yapılsaydı kamu için daha hayırlı bir iş yapılmış olunmaz mıydı?

E. B.
E. B. - 13 ay Önce

Ya ne komik bir haber bu. Halka açık bir alan yapacaksınız madem ağaçları kesmeseydiniz de insanlar gölgesinde otursaydı bari.

Nevin Çalış
Nevin Çalış - 13 ay Önce

Bunların işi gücü ağaç kesmek.Ağaç düşmanları marifetmiş gibi birde övünüyorlar.Derdiniz başka,bir süre sonra orayı da satarsınız yada türçev' e verirsiniz ne güzel olur?

Hakan gok
Hakan gok - 13 ay Önce

Nekadar guzel yapsiniz tebriklerde dikilenagaci keske kesmseydiniz de yetisseydu daha guzel olmazmiydi yinede tebrikler

Arzu Çilenk
Arzu Çilenk - 13 ay Önce

Büyük Oyun he. Onu şu damadın ve oğlanın vakıflarına peşkeş çektiğin ormanlık alanları halka açıklayarak boz.

Sedat tabak
Sedat tabak - 13 ay Önce

Şişirilmiş haber yeşil alanlara parsel numarası verip imara açtığınız yerleri söylyin.Kamu amaçlı ayrılan yerlerin kat karşılığı verilip sonradan satış yapılmasını an

Musa aklinar
Musa aklinar - 13 ay Önce

O araziyi opetin sahibi petrolu yapmak icin beykoz belediyesine bagislamisti.simdi kimligi belirsiz falan boş iş bunlar.benim bildigim halka park yapmak icin agac dikilir.ciceklendirilir ortam.ama nedense beykoz belediyesi park yaomak icin agac kesiyor.bundada vardir bi film.


SIRADAKİ HABER