Başkan Çeliker'le SİYAD Herkese Yetecek!

Başkan Çeliker'le SİYAD Herkese Yetecek!

Bu yıl 13. Olağan Kongresi'ni gerçekleştiren Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD)'da Genel Başkanlığa seçilen Adnan Çeliker, Anadolu Yakası'nda faaliyet gösteren Derneğin, 3 yıllık Başkanlık Döneminde alanını genişleteceğini söyledi. CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay ile AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in de katıldığı ve 1000'e yakın Sinoplunun salon içinde ve dışında destek verdiği Kongre'de Çeliker, "Amblemine, tarihine ve değerlerine zarar vermeden tüm Sinoplu Derneklerimizi Anadolu Yakası'nda SİYAD çatısı altında toplayacağız. Birarada ve omuz omuza daha güçlü, daha etkin olacağız. Bizim sloganımız: SİYAD Herkese Yeter" diye konuştu.

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen SİYAD 13. Olağan Kongresi'nde Sinoplular büyük bir ilgi gösterdi. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda faaliyet gösteren SİYAD'ın Kongresi için 1000'e yakın kişi Maltepe'ye akın ederken, İstanbul Milletvekili Engin Altay'ı yanı sıra Sinop Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Sinop Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker ve SİYAD eski Genel Başkanları, SİNDEF Başkanı Hasan Dalkıran, SİAD Başkanı, İstanbul Sinop Spor Kulübü Başkanı Rafet Orhan, SEV Vakfı da Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeydi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Başkan Yardımcısı Haydar Battal da SİYAD Kongresi'ne katılan isimler arasındaydı. 

"Listede 8 Hanım ismi var"

Tek aday olarak girdiği seçimde SİYAD Genel Başkanı olarak seçilen Adnan Çeliker, listesinde İlknur Ünlü ve Arzu Kepenek isimli 2 Hanım Adaya yer verdi. Toplantının 8 Mart Kadınlar Günü'ne denk gelmesi nedeniyle, kürsüde yaptığı konuşmada salonda bulunan hanımların gününü de kutlayan Başkan Çeliker, katılımcılardan büyük alkış aldı. Liste genelinde 8 ve ilk 28 kişilik Yönetim Kurulu listesinde ise toplamda 5 Hanım adının yer aldığı listede Mustafa Civelek, Selahattin Göksu, Hüseyin Büyükbaşkan, Murat Öztürk, Gökhan Çıktıkçı, Hamit Çelik, Muammer Ünlü, Selçuk Çeliker, Adem Baykan, Tuğrul Kalyoncu, Cihat Uygun, Ali Halit Uslu, Mehmet Kılıçalp ve Güngör Küçük'ün asil üye olarak görev yapacağı anlaşıldı. SİYAD'ın Denetim Kurulu Üyeleri İsmail Erkan, Nazım Yeğin, Asuman Öztürk, Erdal Kaya ve Cengiz Demral olurken, Disiplin Kurulu Üyeleri listesinde ise Mehmet Deliağaoğlu, Yaşar Aydın, Murat Sarı, Osman Uçar ve Nurcan Şen yer aldı.

Çeliker: "SİYAD Herkese Yeter!"

SİYAD Genel Başkanı seçilen Adnan Çeliker, Beykoz Gündem'e özel yaptığı açıklamada, Kongre'ye katılım sağlayan tüm hemşerilerine teşekkür etti. SİYAD Başkanlığı ile birlikte üzerinde büyük bir sorumluluk ve buna bağlı da heyecan hissettiğini aktaran Adnan Çeliker, şunları söyledi:

"Bugün Kongremize gerek İstanbul ve gerekse Sinop'tan katılım gösteren, bunun yanı sıra beni telefonla arayarak tebriklerini ileten, sosyal medya aracılığıyla kutlama yayımlayan tüm hemşerilerime teşekkür etmek istiyorum. Onlar bizi bu göreve layık gördüler, biz de ekibimizle birlikte inşallah bu sorumluluğun altından layıkıyla kalkacağız. Kongremize 7'den 70'e katılım sağlayan Sinoplu Hemşerilerimizin beklentilerini karşılamak için 3 yıllık görev süremiz boyunca gece-gündüz demeden çalışacağız. 

Öncelikle SİYAD'ın Yönetim görevine talip olurken verdiğimiz vaatleri yerine getirebilmek için bir yol haritası hazırlayacağız. Birlikte görev aldığımız arkadaşlarımızla gerekli görevlendirmeleri tamamlayıp, Pazartesi gününden yani yarından itibaren çalışmamıza başlayacağız. Bizim sloganımız: SİYAD Herkese Yeter'dir. Bu sözün anlamını derinleştirerek, Anadolu Yakası'nda yaşamını sürdüren Sinoplu Hemşerilerimizi SİYAD çatısı altında dernekleriyle, gruplarıyla birlikte ağırlayacağız. Kuruluşumuzdan yani 1989 yılından bu yana biriktiridğimiz Dernekleşme tecrübelerimizi, Sinoplu hemşerilerimizle paylaşacağız. Daha sonra iletişim konusunda gözlemlediğimiz eksiklerimizi gidererek, Anadolu Yakası'nda dokunmadığımız bir Sinoplu bırakmayacak; talep ve istekleri başlıklar halinde toplayacağız. Birlikte yürüyeceğimiz tüm Sinoplu Derneklerle birlikte, hemşerilerimizin taleplerine yanıtlar ve sorunlarına çözümler arayacağız. Görevde kaldığımız ilk yılda gelecek 10 yılımızı planlayacak, geniş katılımlı bir altyapı oluşturacağız. Organizasyonlarımızı daha geniş katılımlı ve daha dıyurucu olması için dikkatle kurgulayacak, faaliyetlerimizi de raporlayacağız. 

Bizim SİYAD olarak en büyük hayalimiz, Anadolu Yakası'nda yaşamını sürdüren Sinoplu Hemşerilerimizi kucaklamak ve Sinop ile İstanbul Anadolu Yakası arasında bir köprü kurabilmekti. Geçen 30 yılı aşkın zamanda bu hayallerimize hep yakınlaştık ancak bu kez SİYAD çatısı altında buluşturacağımız Sinoplu Derneklerle, 3 yıllık görev süremizde tam olarak inşallah ulaşacağız. Amatör ruhlu profesyonel yöneticiler olarak, ilk günkü heyecanımızla ve 30 yıllık tecrübemizle artık yarınlarımıza bakmaktayız. Görev süremiz boyunca da dileğimiz, sesimizin daha gür çıktığı ve asla dışarıda bırakmayı istemeyeceğimiz daha çok Sinoplu hemşerimize layık oldukları sosyal refaha ulaştırabilmektir. Amacımız, Anadolu Yakası'nda sesi daha da gür çıkan Sinoplu hemşerilerimizin yüzünü güldürebilmektir."

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 02:08

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER