Aydın Düzgün, İBB'deki itarazın nedenini açıkladı

Aydın Düzgün, İBB'deki itarazın nedenini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İBB'de dünki meclis toplantısında Göksu, Kavacık, Yenimahalle, Göztepe, Kanlıca, Anadoluhisarı ve Çubuklu’nun bir bölümünü ilgilendiren 2. Etap planlarına itiraz edildiği ile ilgili basın açıklaması yaptı

Bazı basın yayın organlarında CHP Beykoz İBB grubunun Beykoz planlarına red oyu verdiğine yönelik çıkan haberler üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.
Bilindiği üzere 3 etaplık Beykoz’un 1/5000’lik planları geçtiğimiz dönemde İBB’den oy birliğiyle geçti.

Peki bugün  neden CHP 1/5000 ‘lik planlara İBB ‘de red oyu verdi sorusu altı doldurulmamış yeterli bilgi alınmadan yapılan haberlerdir zira dün İBB ‘de görüşülen ve CHP grubu olarak red oyu verdiğimiz konu geçen dönem oy birliğiyle geçen planlara yapılan itirazların değerlendirilmesi ve itirazların İBB ‘de ki oylanmasıdır.

Zira AKP’li imar komisyon üyeleri SİNPAŞ’a , AĞAOĞLU’na  ve Anadolu Hisardaki  Halat fabrikasını satın alan grupların istediklerini kabul edip Beykozlunun itirazlarına kulak tıkadıkları sürece tavrımız net olacaktır.

İBB CHP grubu olarak itirazlara neden red oyu verdik. 300’e yakın vatandaşın itirazlarını dikkate almayan (ki imar Komisyonunda AKP’liler çoğunlukta) sadece kişilere , ayrıcalıklı gruplara, ayrıcalıklı sınıflara hizmet etmedik ve de etmeyeceğimizin bilinmesini isterim.
Sonuç olarak CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak Yönetim kurulumuz , Meclis grubumuz  her zaman için Beykozlunun çıkarını savunmayı ana ilke olarak kabul etmiş. Bu düşünceden de hiçbir zaman taviz vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

AYDIN DÜZGÜN
CHP BEYKOZ İLÇE BAŞKANI

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 20:30

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismail  senoglu
Ismail senoglu - 12 ay Önce

2002 yılından bu güne beykoz boşaldı çekmekoy kurtkoy buralar 2 ci beykoz oldu beykozdan sultan beyli sonduraga birde otobus koyunda tam olsun insanlar çocuklarına gidip gelsin bsban ımamoğlu heryere otobus var beykozda sultanbeyli son durağa yok ilgilenir misiniz en kısa zamanda bekliyoruz beykoz gündem takipçisi olsun lutfen bekliyoruz

SIRADAKİ HABER