Akif Taşdemir isyan etti: "Benim paramla..."

Akif Taşdemir isyan etti: "Benim paramla..."

İyi Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Gündem Genel Yayın Yönetmeni Ferdi Güngör'e çarpıcı açıklamalar yaptı. İktidarın corona virüs sürecini çok kötü yönettiğini ifade eden Taşdemir, "Benim paramla İsrail'e tıbbi yardım mı gönderecekler? Siz önce kendi vatandaşınıza yardım edin. Benim paramla üzerine kendi isminizi yazdığınız konteyner dolusu yardım malzemesini oraya buraya gönderemezsiniz!" şeklinde  konuştu. Akif Taşdemir ayrıca Belediyelerin yardım paralarına el konmasını eleştirerek, "Bana her gün 10 lira bağış için mesaj gönderiyorlar. Hâlâ maske bekliyoruz, ortada maske yok. Siz benim gönderdiğim 10 lirayla mı bana maske göndereceksiniz? Ne benden 10 lira alın, ne de maskeyi bedava gönderin! Değeri neyse bulabileceğimiz bir yere değerinde satışa sunun, gidip alalım" dedi.

Beykoz'un yakından tanıdığı İyi Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Gündem'e son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Corona virüsünün ilk olarak tespit edildiği günden bu yana sürecin kötü yönetildiğine ve hatta hiç yönetilemediğine işaret eden Akif Taşdemir, ekonomik açıdan sorunların peşi sıra yaşanan psikolojik duruma da işaret etti. Özellikle maske konusunda büyük bir belirsizlik olduğuna dikkat çeken Taşdemir, şunları söyledi:

AKİF TAŞDEMİR: "GELMEYEN MASKEYİ NEREDEN BULACAĞIZ?"

"Biz şimdi maskeyi nereden alıyoruz? Benim maskeye ihtiyacım var, ben nereden bulacağım bu maskeyi? Deniliyor ki, 'Dağıtılacak, bekleyin'. Ne yapıyorlar? Maskenin satışını yasaklıyorlar. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan 82 milyon vatandaş, tek bir kişiden gelecek bedava maskeyi bekliyor. İçinde de 5 tane var. Yahu bana soruyor musun benim kaç tane maskeye ihtiyacım var? Ben belki günde 5 maske kullanıyorum. Bu gönderdiklerin bitince ne yapacağım?

Sen diyorsun ki, maske olmadan otobüse binemezsin, maske olmadan markete giremezsin... Bu insanlara maske de göndermiyorsun. Peki, ne yapacak bu insanlar; hiç düşünüyor musun?  
Bir de maskenin niteliği durumu var. Bu maskeler ne kadar koruyacak bu insanları? Hangi şartlarda üretildi? Virüse karşı başarısı nedir? Bunlar araştırıldı mı, sonuçlar vatandaşla paylaşıldı mı? Ülkeyi kasıp kavuran bir virüs belası var, ne vatandaşın maskesi var ne de maskenin niteliği güvenilir değil; böyle iş mi olur?"

İyi Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak geçtiğimiz aylarda Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası bölgeye maske ve eldiven gönderdiklerini bunun da faturasını sakladıklarını anlatan Akif Taşdemir, tanesi 40 kuruşa alınan maskenin 2 ay sonra yine Beykoz'da 5 liradan almak zorunda kaldıklarını söyledi. Belediyelerin yardım için para toplanmasının engellenmesini de skandal olarak değerlendiren Taşdemir, telefonuna "mirasimiz.org.tr" den gelen Kudüs için yardım talebini göstererek, şöyle dedi:

İYİ PARTİLİ TAŞDEMİR: "40 KURUŞLUK MASKEYE 5 LİRA ÖDEDİK!"

"Bu süreç başladıktan sonra gerek bize gelen talepleri gerek de mahalle temsilcilerimizden gelen bilgileri derledik ve yardım kolilerini partisine-görüşüne bakmadan ihtiyaç sahibi Beykozlulara ulaştırmak için yola çıktık. O sırada maskeler marketlerde satılıyordu ve dağıtım yapan arkadaşlarımızdan birisi maske satın almak için bir markete girdi. Geldiğinde de bir maskeyi 5 liraya satın aldığını söyledi. Bizim daha 2 ay önce 40 kuruşa aldığımız maskeyi ve belki de daha kalitesizini  5 liraya almak zorunda kalmıştık. Böyle iş olur mu? Devlet olarak, 'Herhangi bir kâr alınmadan maskeler 30-40 kuruşa satılacaktır' denilemez miydi? Maskeler gelmiyor diye yakınıyoruz; maskeler ulaşmıyor. Bu maskeler elektrik-su-doğalgaz faturası getiren kişiler tarafından her aileye gönderilemez miydi? Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bunları yapacak kudreti yok muydu? Vardı elbet... Ancak bu iktidar bu işi beceremedi.

Ankara'nın İstanbul'un Belediyeleri eliyle toplanan paraları bankada bekletiyorlar. Belediye eliyle yardımda bulunmak isteyen ve Belediyeden de yardım bekleyen vatandaşlarımız var. Bu insanlarımızı üzmeye, bu insanlarımıza zulmetmeye kimin ne hakkı var? Bakın, bana mesaj gönderiyorlar: Ne diyor? 'mirasımız.org.tr'. Bunlar kimdir? Kimin mirası, neyin mirası? Ülkede herkes kafasına estiği gibi yardım topluyor ve nereye gittiğinin hesabını bile kimse bilmiyor; ancak İstanbul Belediyesi gibi Ankara Belediyesi gibi denetime açık ve şeffaf yönetimler, bağış parası toplayamıyorlar. Ben artık siyaseti de geçtim; bir vatandaş olarak; vatanını seven bir birey olarak soruyorum: Böyle iş olur mu?".

AKİF TAŞDEMİR: "SEÇİMDEN SEÇİME VATANDAŞI DÜŞÜNME ANLAYIŞINI YIKTIK!"

İyi Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Gündem Genel Yayın Yönetmeni Ferdi Güngör'e yaptığı açıklamada, seçim sonrası Beykoz Merkez'de her Pazartesi günü sabah 06.00-08:00 arasında deniz motoruyla karşı yakaya geçen Beykozlulara çorba ya da kahvaltılık ikramında bulunduklarını, vatandaşların ise bu uygulamaya büyük teveccüh gösterdiğini belirtti. Seçim sonrası gelecek seçime kadar vatandaşı unutan anlayışı İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak yıkmayı başardıklarını anlatan Akif Taşdemir, corona virüsü nedeniyle sekteye uğrayan dağıtımın, süreç sona erdikten sonra devam ettirileceğini de sözlerine ekledi. İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ayrıca İyi Parti İstanbul Milletvekilleri ila İyi Parti İstanbul İl Başkanlığının Beykoz ilçesine bu süreçte yardımcı olduğunu, kendilerinin de ihtiyacı olan Beykozlulara bu yardımları ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Akif Taşdemir, "Partimize de Beykoz'da ilgi devam ediyor. İnşallah bu süreç geçtikten sonra üyelik işlemlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 21:33

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra ceylan
Esra ceylan - 1 yıl Önce

Yüreğine sağlık başkanım

Yaşar Karlı
Yaşar Karlı - 1 yıl Önce

Partili falan değilim ama adam doğru diyo

Beykozaslani
Beykozaslani - 1 yıl Önce

Gençliğinden bu yana tanıdığım akif kardeşim gözlerinden öperim senin gibi aslan gibi konuşanlar oldukça bu milletin bu devletin sırtı yere gelmez Allah sendende sana bunları söyletenlerdende bin kere razı olsun adamsın adamsın adamsın

Meftun ok
Meftun ok - 1 yıl Önce

Çok çok doğru söylemiş akif başkan hislerimize tercüman olmuş

Turgut Başaran
Turgut Başaran - 1 yıl Önce

Ağzına yüreğine sağlık başkanım...

Erhan balıkçı
Erhan balıkçı - 1 yıl Önce

İyiki İYİ,ler var

Seda altun
Seda altun - 1 yıl Önce

Noktasına vürgülüne kadar katıldığım bir röportaj

Savaş gültekin
Savaş gültekin - 1 yıl Önce

Duygularimiza tercüman olmuşsunuz.acik yüreklilik ile kimsenin dile getiremediği korkudan (fislenme)dolayı sorgulayamadigi maske konusunu nu gundeme getirmeniz büyük cesaret .tebrik ederim

Alparslan Erdin
Alparslan Erdin @Savaş gültekin - 1 yıl Önce

İcinde bulunduğumuz durumu çok guzel anlatmışsın başkan.Yüregine sağlık.


SIRADAKİ HABER