AK Parti ve MHP Ortak Meclis Listesi Yapacak

31 mart 2019 yerel seçimlerinde ittifak yapan MHP ile AK Parti, belediye meclis üyeliğinde kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştı. Ancak par

AK Parti ve MHP Ortak Meclis Listesi Yapacak

31 mart 2019 yerel seçimlerinde ittifak yapan MHP ile AK Parti, belediye meclis üyeliğinde kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştı. Ancak parti genel merkezlerinin almış olduğu kararla belediye meclis üyeliğinde ortak liste yaparak tek listeyle seçime girecek.


Seçime sayılı günler kala AK Parti ile MHP Genel Merkez Yönetimi, İstanbul’un da aralarında bulunduğu birçok il ve ilçede ortak meclis listeleriyle seçime girme kararı aldı.

MECLİS LİSTELERİ BİRLEŞTİRİLECEK

AK Parti ile MHP, 31 Mart genel seçiminde belediye başkanlığında ittifak yapmış, meclis üyeliğinde kendi adaylarıyla seçime girecekti. Bu kapsamda AK Parti, 5 Kasım’da başlayan ve 1 Şubat’ta sona eren meclis başvurusundan sonra İstanbul’un 39 ilçesinde mülakatlar yaparak kendi meclis listesini netleştirip, 19 Şubat’ta seçim kuruluna teslim edecekti. Ancak iki partinin genel merkezinde alınan karar gereği AK Parti ile MHP, aralarında İstanbul’un da bulunduğu birçok il ve ilçede ortak meclis listeleri ile seçime girme kararı aldı. Bu sebepten dolayı AK Parti’nin netlik kazanan meclis listeleri değişecek, listelere MHP adayları da eklenecek.

Edinilen bilgiye göre Beykoz'da MHP, AK Parti listelerinden 5-8 arası belediye meclis üyesi adayıyla temsil edilmesi bekleniyor. Ayrıca MHP’den Bülent Gökdağ ve Kadir Çakoroğlu'nun listeye girmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 01:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER