Beykoz'un köy pazarı burada kuruluyor

Beykoz'un köy pazarı burada kuruluyor

Beykoz’da çiftçilerin alın terinin ekonomik kazanca dönüşeceği, tüketicilerin taze ve güvenilir köy ürünleriyle buluşacağı “Beykoz Köy Pazarı”nda hazırlıklar sürüyor.

Beykoz Belediyesi, ilçedeki çiftçileri alım garantili “Adil Sözleşmeli Tarım Projesi”yle desteklerken emek, sabır ve alın teriyle yetişen ürünlerin aracısız, taze ve güvenilir olarak satışa sunulacağı “Beykoz Köy Pazarı”nı da kuruyor.

İlçedeki kent tarımı yatırımları kapsamında yapımına başlanan, yerel ürünlerle tarımı ekonomik kalkınmayı sağlamak amacıyla hazırlıklarına başlanan köy pazarı yakında Cumhuriyetköy’de açılacak. 

Beykozlu Çiftçiler Kazanacak  

İstanbulluların şehrin yakınında gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceği pazarda, mevsim sebze ve meyveleri, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi mutfaklarda aranan temel ürünler satışa sunulacak.

Pazarda bal, kestane, ceviz, ıhlamur, karpuz gibi “Beykoz Markalı” ürünlerde vitrine çıkacak.

Çiftçilere ÇKS Şartı

Beykoz Köy Pazarı’nda yalnızca Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi, Arıcı Kayıt Sistemi, Örtü Altı Kayıt Sistemi ve Türkvet Kayıt Sistemi’nde kaydı bulunan Beykozlu aktif çiftçilere satış sertifikası ve stant verilecek.

Alana satış için getirilen ürünlerin ilçede yetişen köy ürünleri olup olmadığı Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak denetlenecek. İlçe dışından ürün getirdiği belirlenen kişi ve çiftçilere satış izini verilmeyecek.  

Pazarın hizmete açılmasıyla ilçedeki çiftçiler alın teri ürünlerini pazarlama imkânına,  İstanbullular köy ürünleri alış verişi için güvenilir ve denetimli bir adrese kavuşacak.   

Beykoz Belediyesi mekânı en kısa sürede tamamlayarak sağlıklı gıdaya önem veren tüm tüketicilerin hizmetine sunacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 12:33

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Ataman
Ahmet Ataman - 1 yıl Önce

Yanlış okumadıysam cumhuriyet köyüne köy pazarı kuruluyor diyorsunuz bu pazardan herhalde köylüler alış veriş yapacak beykoz merkeze 15 km uzakta olan ulaşımı olmayan bir yere bu pazar olmaz . kadiköyde salı pazarının bir kısmı bu üreticilere ayrıldı ve çoğu beykoz köylerinden üreticiler,ürünlerini satıyor yer olarak yanlış yer seçilmiş ....beykoz yalıköye sabır pazar yeri yıllardır verilmiş bir söz ,altınıda otopark yapılïrsa güzel olur teşekkürler

Fatma Türk
Fatma Türk - 1 yıl Önce

İmamoğlu,Beykoz köylerindeki çiftçilere bedava tohum dağıtıp alım garantisi verdikten sonra yapılan kıskançlık girişimi, çatlayın bakalım İmamoğlu varsa çözüm var. Bir köylü üreticisi dostu olarak bu pazara asla gelmem.

Özlem Ayan
Özlem Ayan - 1 yıl Önce

Bu pazar, herkesin daha kolay ulaşabileceği bir yerde kurulmalı; Beykoz çayırı gibi. Ctesi günleri kurulan pazar yeri mesela. Hatta burası madem sabit pazar yeri, üstü kapalı bir mekanizma yapılıp yağmurdan ve güneşten korunaklı hale getirilip belli bir gün tayin edilip kurulabilir. Hem buraya Yeniköy ya da İstinye’den de deniz ulaşımı ile farklı ilçelerden de insanların gelmesi için bir reklam yapılır ise çok daha işlevsel olur. Cumhuriyet köyü her ne kadar Beykoz’a bağlı da olsa ulaşım anlamında herkesin ha diyince gidebileceği bir lokasyon değil. Fikir güzel ( ki bu fikri Büyükşehir Belediyesi Kadıköy’de zaten yapıyor ve çok da başarılı) ancak işlevsel değil.

SIRADAKİ HABER