Beykoz Kızılay’ından İyilik Kütüphanesi

Beykoz Kızılay’ından İyilik Kütüphanesi

Türk Kızılayı Beykoz Şubesinin “Her öğrenciye bir kitap, Her okula bir Kütüphane” sloganı ile 2018 yılında başlattığı kampanya kapsamında Van’ın Özalp İlçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine Kütüphane kurdu.

İyilikte sınır tanımayan Kızılay Beykoz(Avrasya) Şubesi, Türkiye de ve sınır ötesindeki ihtiyaç sahiplerine milletimizin merhamet elini uzatmaya devam ediyor.

Her yıl yüzbinlerce kıyafet, Binlerce Gıda ve ihtiyaç malzemesini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Beykoz Kızılayı, her yıl 1500 civarında üniversite öğrencisine de burs ve eğitim desteği veriyor. 

Eğitim konusunda bağışçılarının desteği ile Anadolu da bir yurt binası da yaptıran Kızılay Beykoz (Avrasya)şube  başkanı Saadettin Çay “Biz milletimizin gönlünden kopanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak iyilikte sınır olmadığını gösteriyoruz” dedi.

Beykoz Kızılay tarafından geçen yıl başlatılan “Her öğrenciye bir kitap, her okula bir kütüphane” projesi kapsamında Van’ın Özalp ilçesinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesine Binlerce kitap tedarik ederek bir kütüphane kurdular.
Beykoz Kızılayı Gençlik Kolları başkanı Dr. Mahmut Talha Uçar ve beraberindeki farklı Üniversitelerden farklı branşlardaki gençlerle Kütüphanenin düzenlenmesi için kitaplarla birlikte 11 Ekim Cuma günü Özalp’e gittiler. Van Kızılay Şubesince karşılanan Beykozlu gençler, burada Van Kızılay’ında gönüllü çalışan gençlerle tanıştılar.

Beykoz Gençlik Kollarındaki gençler Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar’ın ev sahipliğinde Özalp Anadolu İmam Hatip Lisesindeki Kütüphaneyi, Liseli gençlerle birlikte düzenleyip daha sonra her biri farklı sınıflarda Kitap okuma saati gerçekleştirdiler.
Farklı Üniversite ve branşlardaki gençler Anadolu İmam Hatip Lisesindeki öğrencilere Üniversiteleri ve branşları ile ilgili konferans verip, Liseli gençlerin sorularını cevapladılar.

Güzel dostluklarla Van’dan ayrılan Beykoz Kızılay’ının gençleri iyiliğin sınır tanımayacağını bir kere daha göstermiş oldular.

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER