Beykoz'un Sevgilisi Kafa Radyo

Geçtiğimiz yıl Radyocu Nihat Sırdar'ın bir grup arkadaşıyla birlikte hareket ederek Beykoz'da kurdukları Kafa Radyo, 1 yaşına bastı. Hem 13 Şubat Dünya Radyo Günü'nü hem de 1. yaşgününü Beykoz'da kutlayan Kafa Radyo, sürpriz bir ismi de bünyesine kattığını bildirdi. Buna göre Komedyen ve Sunucu Ceyhun Yılmaz, bundan böyle eğlenceli radyo programlarını 89.6 frekansında Kafa Radyo'da gerçekleştirecek.

Bir yanda tok sesi ve yılların gazetecilik deneyimi ile Güçlü Mete, diğer yanda yine yılların bir başka eskitemediği isim, ele avuca sığmaz Zeki Kayahan Coşkun... Herkes, Nihat Sırdar ile birlikte 'son köyleri' Show Radyo'dan ayrılırken, bu üçlünün birlikte hareket edebileceklerine pek ihtimal vermiyordu. Her üçü de alanlarında önemli isimlerdi ve e her üçünü de bir radyoda tutabilmek, azıcık 'tuzlu' bir iş demekti. Başka başka radyolarla anlaşacakları düşünülse de bu 3 isim daha önce verdikleri sözü tuttu: Kısa bir süre içinde önce internet yayınıyla başlayıp, ardından Beykoz'da kurdukları Kafa Radyo istasyonu ile tüm ülkede karasal yayına geçtiler. 

Bugünlerde birinci yaşını kutlayan ve tüm dünyada giderek artan önemli bir dinleyici kitlesine ulaşan Kafa Radyo'da Sivrisinekli Nihat, Güçlü Mete ve Zeki Kayahan Coşkun gibi isimleri br arada tutmayı başaran kişi ise aynı zamanda Kafa Dergi'nin de Sahibi olan Candaş Tolga Işık... Kafa Radyo'ya olan inancını ve güvenini asla yitirmeyen Candaş Tolga, kuşkusuz bir patrondan ziyade bir arkadaş olarak yaklaştığı ve zaten yıllardır öyle de olduğu isimlerle çalışmanın; başarılı olmanın mutluluğunu yaşıyor. Bir çok riski içinde barındıran bir işe dostlarıyla elele tutuşup balıklama atlayan Candaş Tolga, Beykoz'a da önemli bir katma değer sağlıyor.

Kafa Radyo'yu birinci yaşgününde önemli bir değere yükselten isimler de var elbette... Özellikle 1990'ların sevilen sesi Pınar İnanç Akar yani nam-ı diğer Pınarating, Kafa Radyo Müzik Direktörü olarak önemli bir görevi başarıyla yerine getiriyor. Haftaiçi her gün saat 13.00-16.00 arası yayın yapan Pınar, anlaşılan yeni dönemde biraz daha az yorulacak. Birinci yılında Ceyhun Yılmaz'ı transfer eden Kafa Radyo'da Pınar da artık 14.00-16.00 arası yayın yapacak. 

Birinci yılında Kafa Radyo'yu Türkiye'nin zirvesine çıkartan isimler bununla da sınırlı değil... Ayça Derin Karabulut ve Bedia Ceylan Güzelce, kültür-sanat ve müzik arasında köprü kurarak, radyoculuk mesleği adına da önemli bir sorumluluğu başarıyla üstleniyorlar. Kısa kısa yayımlanan İlber Ortaylı röportajları, radyonun prestijini artıyor ve dinleyenleri hiç sıkmıyor. Radyoya kısa süre önce dâhil olan Oyuncu Ceyda Düvenci, dinleyicilerle güzel bir bağ kurarken, Eren Demir, Cenker Bayrak, Yavuz Gerz, Oğuz Otay ve Sinan Tuzcu da Kafa Radyo'ya ulaştıkları kitlelerle önemli bir ivme kazandırıyor. Yine "Ve Şaire veşaire" ile bizleri Cumhuriyetin ilk yıllarına götürüp güzel dakikalar yaşatan Şair Sunay Akın da anlatımları ile dinleyenleri âdeta büyülüyor.

Böyle bir yazıyı yazmak da bize düşüyor elbette... Çünkü hem Beykoz'a hem yayıncılık hayatına hem de sorumlu yayıncılığı ile ülkeye kattıkları, Sevgililer Günü'nü en çok da Kafa Radyo'nun ve buraya emek verenlerin hakkı olduğunu ortaya koyuyor.

Sevgilimiz Kafa Radyo... Sevgililer Günün kutlu olsun... Nietzsche Yıllara...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Güneş
Mehmet Güneş - 3 ay Önce

İyiki kafa radyo var,teşekkürler.