Beykoz'a Aydınlık mı Gelecek?

Yerel seçim öncesi Beykoz Belediye başkan aday adayları bir hayli fazla idi. Bu adayların da parti gözükmeksizin hemen hemen hepsi Beykoz sınırları içerisinde ikamet ediyor. Geçmişleri Beykoz’a kök salmıştı. Adayların belirlenmesine kısa bir süre kala kulağıma bir bilgi fısıldandı.

AKP Belediye Başkan Adayı’nın Beykoz’dan ikamet edenlerden değil de, dışarıdan bir isim olacağı diye. Ben de bunun üzerine sanal ortamda adayın ismini bilmeme rağmen isim belirtmeden bir yazı paylaştım. “Adaylar geçmiş olsun Belediye Başkan Adayımız dışarıdan transfer edilecek”.Kulağıma fısıldanan bilgi doğru çıktı ve Adayımız Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Bey oldu. Aydın Başkanın ismi netleşince başta AKP Aday Adayları ve taraftarları olmak üzere birçok insan şok geçirdi. Çünkü herkes Beykoz sınırlarından bir aday bekliyordu. Bunun üzerine fısıltı gazeteleri hemen yayına başladı: “Beykoz’da bu kadar aday adayından hiç biri başkanlığa layık değil mi? Dışarıdan birisine ne gerek vardı? Beykoz halkı dışarıdan gelen adayları benimsemez”.

Buna benzer sözler hak arasında yayılmaya başladı. Bunun üzerine AKP seçmeninin gardı düştü,moraller bozuldu,aday adaylarının çalışma azmi kırıldı,adeta AKP seçmeninin üzerine bir hüzün çöktü. Bunun yanında muhalefet cephesi ise bu durumu ellerini ovuşturarak adeta sevinç çığlıklarıyla karşıladı. Adaylarının Belediye Seçimini kesin kazanacak gözü ile bakmaya başladılar. O anki atmosfere bakılırsa muhalefet, bu sevinç çığlıklarında haksız da sayılmazlardı. AKP içerisinde bu belirsizlik ve motivasyon bozukluğu belli bir süre devam etti. Fakat Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nden gelen geleneklerle partinin aldığı kararlara saygı göstermeleri ve sahip çıkmaları gerektiğini bazı akıl hocaları anlatınca başta yöneticiler olmak üzere aday adayları ve seçmenler hızlı bir şekilde toparlanmaya ve kenetlenmeye başladılar. Yönetim Partinin almış olduğu bu kararın arkasında kayıtsız ve şartsız duracaklarını halka beyan ettiler. Halk da bu beyanı dikkate almış olmalı ki, oy rengini tekrar AKP’den yana kullanıp, Murat Aydın Başkanın Belediye Başkanı olmasını sağladılar. Bu seçim sonucunda Başkanın soy isminden yola çıkarak “Acaba Beykoz’umuza  AYDINlık günler gelecek mi?”.

Halkımız geleceğe daha bir umutla bakabilecek mi? Birikmiş sorunların ;başta mülkiyet olmak üzere çözüme kavuşabilecek mi? Bunu ilerleyen günlerde yaşayıp göreceğiz. Fakat şunu belirtmek isterim ki Başkanın Beykoz’umuza getirdiği bazı yenilikler(Sağlık için bisiklet turu,köylerde üretimi canlandırmak için karpuz festivali,en uzun sahil şeridine sahip Beykoz’un sahillerini daha iyi tanıtabimek için su festivali düzenlemesi) geleceğe yönelik olumlu işaretlerdir. Bunun yanında Beykoz Meydan’ında çöp konteynırlarının tepkiler üzerine aynı gecede kaldırılması Beykoz halkının tepkilerine kulak verdiği anlamına gelir.

Bunun yanında her sene düzenlenen Beykoz Kitap Fuarı’nı daha da büyüterek Beykoz Gençliğinin ve Çocuklarının hizmetine sunması en büyük temennimizdir. Çünkü gelecek çocukların ve gençlerin bilgi birikimi sayesinde yükselecektir. Bu vesileyle hepinizin Kurban Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.

YORUM EKLE