11 Ayın Sultanı Ramazan

Öncelikle bana bu imkanı sağlayan gazetesinde yer verip yazılarımla sizleri buluşturan Beykoz Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Kardeşime huzurlarınızda teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

11 Ayın Sultanı Ramazanı Şerif başta Beykoz halkı olmak üzere tüm milletimize ve Müslüman dünya milletlerine barış,huzur ve bereket getirmesini yüce mevlamdan niyaz ederim.Ülkemizin ve dünyamızın girmiş olduğu buhranlı,sıkıntılı dönemin sona erip huzura,aydınlığa,barışa,berekete,sevgiye,zenginliğe ve diğer tüm güzelliklere ulaşması en büyük dileğimdir.

Yalnız bu dilek ve temenniler kuru bir dilek ve temenniden ibaret kalmamalıdır.Biz Müslüman Türk Gençliği olarak geçmiş dönemde atalarımızın yapmış olduğu güzel işlerden ders alıp gelecek nesillerimizin daha refah ve daha mutlu olabilecekleri bir ülke ve dünya oluşturabilmek için mücadele etmeliyiz.Bir kişinin mücadelesinden ne çıkar deyip hedeflerimizden vazgeçemeyiz.Çünkü büyüklerimizin dediği gibi “Dünya mazlum milletlerinin geçmişte olduğu gibi şimdi de Müslüman Türk milletini beklemektedir”. 

Unutmayalım ki bir çivi bir nalı,bir nal bir atı,bir at bir kumandanı,bir kumandan bir orduyu,bir ordu bir devleti kurar.Bu da demek oluyor ki orduların savaş kazanıp devlet kurabilmeleri veya devletini düşmanlardan koruyabilmeleri için bir çiviye dahi ihtiyacı vardır.Bundan dolayıdır ki hiç kimse benim mücadelemden ne olur deyip kenara çekilmemeli umudunu yitirmemelidir.

Bizlerin yapması gereken öncelikli görevleri Ramazan-ı Şerif’in bereketini,huzurunu,manevi atmosferini senenin diğer aylarına yayma mücadelesi olmalıdır. Bunu yaparken de öncelikle kendi hayatımızdan,kendi yaşamamızdan başlamalıyız.İnsanları bir konuda ikna etmek istiyorsak öncelikle o konuya kendimiz inanmalı ve hayatımızın güncelinde onu yaşamalıyız.Çünkü biz Müslümanların dünyaya geliş amacı diğer insanlardan farklıdır.Biz sadece kendi nefsimizi kendi geleceğimizi düşünüp dünyanın nimetlerinden faydalanıp Zevk-ü sefa’ya dalıp hayatımızı sürdüremeyiz.Bizim asıl amacımız Nizam-ı alem ülküsünü yaşayıp dünya nizamına entegre etmektir.

Bu vesile ile Ramazan-ı Şerifinizi kutlar bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanızı temenni eder,bayramda kucaklaşmamızı diler,hepinizi Allah’a emanet ederim.

Saygılarımla.

HAYAT İNANDIKÇA GÜZELDİR.

YORUM EKLE